Skocz do zawartości

Wodospad z piasku w akwarium


Michael.Waw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym coś takiego zrobić u siebie w 25 litrach, jak to zbudować i w ogóle z czym to się je? W sieci można znaleźć szczątkowe informacje i mam nadzieję że wy mi coś doradzicie. Mogę to zrobić ze styropianu? Pomysł zaczerpnąłem z tej strony internetowej http://www.aquatic-eden.com/2007/10/creating-waterfall-illusion-underwater.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żadna steryna tylko piasek biały tłoczony za pomocą powietrza ostatnio tydzień czasu spędziłem na d tym i co mogę powiedzieć jest to do zrobienia odpowiednia grubość rury i odpowiednie nacięcia ,najlepiej brzęczyk dwubiegowy i piasek od skalar11 .

 

 

Jednak taki zbiornik to tylko jako pokazówka konkursowy i nic więcej żadnej filtracji ???. Gdyż najmniejszy ruch wody rozrzuca piasek po całym baniaku i z wodospadu wychodzi burza piaskowa wiec tyle z moich doświadczeń ja zrezygnowałem ..

 

 

Materiał zużyty około 30 rurek PCV od 12 mm do 32 mm średnicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyż najmniejszy ruch wody rozrzuca piasek po całym baniaku i z wodospadu wychodzi burza piaskowa wiec tyle z moich doświadczeń ja zrezygnowałem ..

 

A jakby tak zastosować jakąś szybkę tuż przed tym wodospadem. Coś w rodzaju akwarium w akwarium. Tak żeby odizolować wodospad od reszty wody w akwarium?

 

Tak mi się nasunęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem wieżę ze styropianu na podstawie planu z pierwszego postu w tym temacie. Działa bez zarzutu, jednak jeszcze poszukuje farb aby ładnie to pomalować.

 

A co, nie znasz angielskiego??? Słownik nie gryzie ;)

 

jakub : edytuj posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem wieżę ze styropianu na podstawie planu z pierwszego postu w tym temacie. Działa bez zarzutu, jednak jeszcze poszukuje farb aby ładnie to pomalować.]

To daj zdjęcia, ja tez zrobiłem sobie próbę ze styropianem ale niestety brzęczyk mam za słaby by podnieść piasek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...