Jump to content

Wodospad z piasku w akwarium

Michael.Waw
 Share

Recommended Posts

Chciałbym coś takiego zrobić u siebie w 25 litrach, jak to zbudować i w ogóle z czym to się je? W sieci można znaleźć szczątkowe informacje i mam nadzieję że wy mi coś doradzicie. Mogę to zrobić ze styropianu? Pomysł zaczerpnąłem z tej strony internetowej http://www.aquatic-eden.com/2007/10/creating-waterfall-illusion-underwater.html

Nie żadna steryna tylko piasek biały tłoczony za pomocą powietrza ostatnio tydzień czasu spędziłem na d tym i co mogę powiedzieć jest to do zrobienia odpowiednia grubość rury i odpowiednie nacięcia ,najlepiej brzęczyk dwubiegowy i piasek od skalar11 .

Jednak taki zbiornik to tylko jako pokazówka konkursowy i nic więcej żadnej filtracji ???. Gdyż najmniejszy ruch wody rozrzuca piasek po całym baniaku i z wodospadu wychodzi burza piaskowa wiec tyle z moich doświadczeń ja zrezygnowałem ..

Materiał zużyty około 30 rurek PCV od 12 mm do 32 mm średnicy .

Gdyż najmniejszy ruch wody rozrzuca piasek po całym baniaku i z wodospadu wychodzi burza piaskowa wiec tyle z moich doświadczeń ja zrezygnowałem ..

A jakby tak zastosować jakąś szybkę tuż przed tym wodospadem. Coś w rodzaju akwarium w akwarium. Tak żeby odizolować wodospad od reszty wody w akwarium?

Tak mi się nasunęło.

Ja zrobiłem wieżę ze styropianu na podstawie planu z pierwszego postu w tym temacie. Działa bez zarzutu, jednak jeszcze poszukuje farb aby ładnie to pomalować.

A co, nie znasz angielskiego??? Słownik nie gryzie ;)

jakub : edytuj posty

Ja zrobiłem wieżę ze styropianu na podstawie planu z pierwszego postu w tym temacie. Działa bez zarzutu, jednak jeszcze poszukuje farb aby ładnie to pomalować.]

To daj zdjęcia, ja tez zrobiłem sobie próbę ze styropianem ale niestety brzęczyk mam za słaby by podnieść piasek.