Skocz do zawartości

czy roslinki mozna sadzić w wodzie bez odstania ?


Rekomendowane odpowiedzi

Na początku witam wszystkich , to mój pierwszy post , z racji że dziś idę do sklepu po akwarium , to pewno będę częstym gościem na tym forum.

 

Zaczynam przygodę z akwarium , a raczej znów zaczynam , kiedyś jako chłopiec maiłem akwarium 60l , potem dorosłem ,

założyłem własną rodzinę ,dzieci już w takim wieku że mogę poświęcić trochę czasu dla siebie :-) , czyli na akwarium.

 

Chcę kupić "baniak" 120 do 160 litrów , akwarium oczywiście słodkowodne.

 

Udało mi się zachomikować przed żoną 400 zł :D , i od tego muszę zacząć. Wiem że będzie cięzko , ale oprócz baniaka z oświetleniem kupię jakiś filtr zewnętrzny i grzałkę z termostatem. To chyba wszysko jesli chodzi o osprzęt. Do tego żwir jakieś 15 kg i rośliny.

 

Na tym bedzie koniec , ryby wpuszczę za kilka dani.

 

Ale moje najważniejsze pytanie czy mogę rośliny zasadzić w świeżej wodzie wodociągowej?.

 

 

dziękuję za rady

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zawsze tak robiłem sypałem żwirek sadziłem rośliny i zalewałem woda prosto z kranu wiem ze to nie zgodne z podręcznikami ale jakoś nie narzekam

Ja jak zakładałam akwarium, sadziłam roślinki według porad doświadczonych akwarystów (podłoże, żwir, potem woda i dopiero roślinki)... Tak zapaskudziłam wodę podłożem, że filtr zapychał się co 5 minut. Jak robiłam restart to zrezygnowałam z podłoża, dałam tylko żwirek i od razu roślinki a potem wodę i było ok. Rośliny dobrze się trzymają w podłożu i nic im się nie stało od świeżej wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, to nie tak :) Za pierwszym razem najpierw ułożyłam warstwę podłoża, na to żwirek, a potem nalałam 50% wody (ostrożnie na talerzyk). Dopiero wtedy sadziłam roślinki i robiąc dołki podłoże wylazło do wody :) Ale tak mi poradził pewien doświadczony akwarysta. Może on miał jakąś specjalną technikę robienia dziur, żeby nie paskudzić wody... Przy restarcie zrobiłam tak jak Ty, czyli najpierw sadzenie potem woda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

 

Na tym bedzie koniec , ryby wpuszczę za kilka dani.

dwa tygodnie minimum

 

Ale moje najważniejsze pytanie czy mogę rośliny zasadzić w świeżej wodzie wodociągowej?.

Tak, Jak najbardziej. I najlepiej szybko rosnące. Pomoże to w dojrzewaniu zbiorniczka.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium można napełniać za pomocą węża lub za pomocą wiadra. Wodę wlewamy delikatnie, żeby nie naruszyć podłoża. Można w tym celu zastosować kartkę papieru, którą usuwamy po napełnieniu akwarium do połowy. W trackie nalewania wody kontrolujemy jej temperaturę, aby uchronić rośliny od szoku termicznego.W tym momencie rozpoczynamy sadzenie roślin akwariowych. Najlepiej niższe rośliny sadzić w przedniej części zbiornika, a wyższe w tylniej. Pamiętajmy o pozostawieniu otwartej przestrzeni dla ryb. Dolewamy wodę do linii około 2 cm od górnej krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...