Skocz do zawartości

Co sądzicie o tym nawozie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio znalazłem na allegro taki nawóz

 

http://sklepy.allegro.pl/nawoz-dla-rosl ... 07699.html

 

patrząc po ilości sprzedanych rzeczy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem... teraz się zastanawiam czy za tym idzie również jakość tych substancji ...czy faktycznie nie są szkodliwe dla ryb a dla roślin wręcz przeciwnie (znakomite) jak opisuje sprzedawca... no i bardzo atrakcyjna cena..

 

może ktoś z was tego używa... >???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś ten nawoź i jestem średnio zadowolony. Po ok 2 tygodniach od rozpuszczenia go w wodzie z ro w pojemniku z nawozem wyrosła ogromna pleśń.

Więc dłuższe przechowanie go w formie płynnej odpada.

od tamtej pory używam markowych nawozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś ten nawoź i jestem średnio zadowolony. Po ok 2 tygodniach od rozpuszczenia go w wodzie z ro w pojemniku z nawozem wyrosła ogromna pleśń.

Więc dłuższe przechowanie go w formie płynnej odpada.

od tamtej pory używam markowych nawozów.

Połowa ludzi na tym forum ,jak nie więcej używa tego nawozu.

Ja go też mam i nigdy nie zauważyłem aby się z nim coś działo ,też go przechowuję ,tyle że tak jak zaleca się ,w lodówce ,a stosuję go od 2 lat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś było nieszczelnego w twoim przypadku i się do butli dostało.

 

W moim przypadku, przechowuje go w temp 15+ i więcej i nic się nie dzieje. Jedynie co zauważyłem to że szybko wytrąca się osad, zapewne chelat żelaza :)

Ale wystarczy potrząść i działa fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz patrząc na Twoje akwarium to warto kupić ten magiczny proszek :) a powiedz mi czy stosujesz coś jeszcze poza tym eliksirem??

 

edit:

 

A tak wygląda obcy w nawozie. Nawóz był zamknięty w słoiku 0,5 l

a może po prostu wytrącił sie nawóz... nie rozpuścił sie dobrze i po pewnym czasie sie wytracił... podobny efekt zauważysz w herbacie rozpuszczalnej lub innych napojach z proszku... ;)

 

red eye: Nie pisz posta pod postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprostowania, ten magiczny nawóz to symfonia złota prawdopodobnie 'rozcieńczona' k2so4. Spotykałem się z dodawaniem do tego chelatów Fe. Jak dla mnie nic specjalnego, znane od lat przez rośliniarzy tylko wypromowane pod inną nazwą. Jeśli już to IMO najlepsze jest micro z intermagu. Co do nawozów tropicala. To nie nawóz tylko woda. Super mega rozcieńczone zwykłe micro bądź mieszanka micro i macro. Zupełnie się nie opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...