Skocz do zawartości

JBL e900.


Larst
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wy macie coś takiego:

 

"Zauważyłem coś dziwnego i niepokojącego w JBL'u. Kto ma - niech sobie przeanalizuje zasadę jego działania, otóż on zaciąga wodę (teoretycznie) środkową kolumną koszyków poprzez środkową część górnego koszyka - kombi. Tak głosi teoria, ale przyłóżcie sobie tylko nakładkę która jest między pompą, a kombi - ona się styka plastikiem bez żadnego uszczelnienia, a samo miejsce styku już na oko po przyłożeniu jest nieszczelne nawet po dociśnięciu co prowadzi do tego, że spory procent nieprzefiltrowanej wody jest od razu na starcie zaciągany z powrotem do akwarium. Dowodem niech będzie to choćby, że na środkowej części kombi (ostatniej najdrobniejszej gąbki na wylocie) znalazłem spore kawałki odpadków roślinnych - tak duże kawałki nie mogłyby się tam znaleźć podczas zakładanej teoretycznie prawidłowej zasady działania filtra. Oczywiście dolne koszyki z wkładami były czyściutkie".

 

Trochę się tym przeraziłem. Nic wam nigdy nie ciekło, nic się nie działo z uszczelkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy macie coś takiego:

 

"Zauważyłem coś dziwnego i niepokojącego w JBL'u. Kto ma - niech sobie przeanalizuje zasadę jego działania, otóż on zaciąga wodę (teoretycznie) środkową kolumną koszyków poprzez środkową część górnego koszyka - kombi. Tak głosi teoria, ale przyłóżcie sobie tylko nakładkę która jest między pompą, a kombi - ona się styka plastikiem bez żadnego uszczelnienia, a samo miejsce styku już na oko po przyłożeniu jest nieszczelne nawet po dociśnięciu co prowadzi do tego, że spory procent nieprzefiltrowanej wody jest od razu na starcie zaciągany z powrotem do akwarium. Dowodem niech będzie to choćby, że na środkowej części kombi (ostatniej najdrobniejszej gąbki na wylocie) znalazłem spore kawałki odpadków roślinnych - tak duże kawałki nie mogłyby się tam znaleźć podczas zakładanej teoretycznie prawidłowej zasady działania filtra. Oczywiście dolne koszyki z wkładami były czyściutkie".

 

Trochę się tym przeraziłem. Nic wam nigdy nie ciekło, nic się nie działo z uszczelkami?

Ja w swoim mam uszczelkę w tym miejscu,nigdy nie ciekło,zero żadnych problemów a działa u mnie już 9miesiąc , z czystym sumieniem polecam ten filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem czytałem... Była to wada. teraz dokładają uszczelkę do filtrów na te koszyki...

 

A moja opinia na temat jbla bedzie bardzo zła. Ja, człowiek ze wsi. Prosty chłop. Lubię pospać w cichym miejscu. A ten filtr pracuje jak lokomotywa!

Właśnie na dniach oddaję go na gwarancję, bo pierdzi świszczy i brzęczy. No i nie mogę zlokalizować czego to wada.... wirniki całe.

 

Odnośnie szczelności. Patrząc na uszczelki itd. aż sam się dziwię że to się trzyma ładu i składu ! Szczelne. No można się doczepić co do wykonania końcówek zasysających itd itp. ale sam filtr wygląda na porządny.

Wygląda, trochę trzeszczy jak go się uniesie.

 

 

Później napiszę jak to jest w firmie JBL z gwarancjami i reklamacjami ... Mam nadzieję ze szybko to przebiegnie bo bede zmuszony wykorzystać filtr wewnętrzny, którego używałem w akwa 140-160litrów. A tam widziałem ze za mało mocy ma. A aktualnie mam 210...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak, mają luz.

Tak samo jest w Tetrach i Eheimach, w pozostałych firmach pewnie robią tak samo. Ruszają się one po około 0.5cm w jedną i druga stronę. Służy to do delikatniejszego startu wirnika. Nie powstają wtedy duże szarpnięcia co wpływa na dłuższą żywotność oraz cichszą pracę całego wirnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem co może w moim przypadku tak głośno pracować w filtrze. porobiłem dystanse aby łopatki obudowy nie dotykały, ogólnie to teraz niczego nie dotykają, tylko są zamocowane do korpusu wirnika... A nadal głośno pracuje. Czyli, jutro na gwarancję muszę odesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry i wydajny filtr, śmieci nie będziesz miał na pierwszej gąbce jak wylejesz z niego trochę wody zanim go otworzysz. Cichy i bezawaryjny zasadniczo można o nim zapomnieć na 4-6 miesięcy pomiędzy czyszczeniami. Polecam wywalić z niego dostarczone fabrycznie wkłady zostawić tylko ostatnią gąbkę do koszy wsypać bio-ceramikę a pod ostatnią gąbkę włożyć wate perlonową woda kryształ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksy: Czytałem ostatnio, że nawet najmniejszy śmieć może spowodować warczenie, więc rozkręć głowicę i wszystko wyczyść i powinno pomóc. Sprawdzałeś może czy nie jest zapowietrzony?

Od paru dni siedzę i głowię się :) Codziennie go rozkręcałem i sprawdzałem co jest nie tak :) Odpowietrzony jest idealnie... Więc jest to wada konstrukcyjna :)

Ale dzieki za chęci niesienia mi pomocy.

Za jakiś czas napiszę jak to bywa z serwisem u nich. Czy potrafią za 1 razem naprawić, czy trzeba im dyktować zdanie po zdaniu, słowo po słowie co jest nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dopiszę.Co do warczenia,musiałeś trafić na wadliwy egzemplarz,bo mój jest tak cichy,że czasem zastanawiam się czy w ogóle pracuje.Rozkręcałam go,czyściłam i składałam.Pracuje bez zarzutu.Ma jedną wadę,nie mieści mi się do szafki. :lol: Stoi na panelach i zero odgłosów.Ja jestem bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze filtr kupiłem u pewnego sprzedawcy z allegro do niego wysłałem. Sprzedawca jest z Wrocławia, jego asortymentem jest głownie dział akwarystyczny.

Więc do niego odesłałem filtr w ramach gwarancyjnych. Ładnie opisałem co mnie denerwowało.

Paczka została wysłana dzisiaj. Dnia 22 stycznia. priorytet, na szczególnych warunkach (nie rzucać, nie gryźć).

Teraz czekam na ich odzew co z tym zrobią. :)

Jak odeślą nienaprawiony (tfu), naprawiony powiadomię was w edycji tego posta. Opiszę czy działa to ładnie i sprawnie.

Niestety musiałem wysyłać kompletny filtr, z rurkami, wężami i innymi pierdołami. Za co jestem zły bo miałem ładnie ułożone za akwarium :/ A że narożne to ciężko się dostać za nie... Trzeba szukać nowego rozwiązania zamocowania węży :)

 

Zawsze warto wiedzieć co i jak z uzyskaniem naprawy w ramach gwarancji :) Nic nie wiadomo co nas czeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można się doczepić co do wykonania końcówek zasysających itd itp. ale sam filtr wygląda na porządny

Dokładnie ,plastik z którego jest wykonany mógłby być lepszy,jak na ta klasę filtra.W instrukcji przeczytałem że producent nie poleca deszczowni do akwarium z dużą ilością roślin ponieważ deszczownia obniża PH, zweryfikujcie proszę tą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze filtr kupiłem u pewnego sprzedawcy z allegro do niego wysłałem.

W moim przypadku wygląda nieco inaczej.Napisałem bezpośrednio do przedstawiciela JBL'a w naszym kraju,firma Badis w W-wy,opisałem co i jak.Długo na odpowiedz nie czekałem, już kolejnego dnia napisali mi że mam im wysłać skan lub foto paragonu i pierwszej strony instrukcji oraz podać dane do wysyłki :shock: Także nie wiem o co kaman do końca :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześlą Ci pocztą nowy wirnik.

Tylko czy wymiana wirnika pomoże? Czy wirnik ma taki wpływ na buczenie filtra jak stacja transformatorowa ? Zobaczymy jak przyślą :| Na razie zniesmaczyłem się do firmy JBL,czytałem że po dłuższym użytkowaniu coś się dzieje nie tak,ale nie od nowości :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...