Skocz do zawartości

Kolejny problem Filtra TetraTec EX 1200


Wilczyca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy uporałam się z jego przeciekaniem wody to teraz wystąpił kolejny problem.

Strasznie głośno chodzi, a przynajmniej brzęczy. Normalnie chodzi cicho, ale co 5-10 sekund zaczyna głośno brzęczeć coś jak by powietrze wypuszczał do wody. Przed reklamacją to tylko co jakiś czas tak robił, a teraz nagminnie. Czy to jego normalna praca ? Czy znowu jakaś usterka ? :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Sprawdź wąż doprowadzający wodę do filtra. Możliwe, że zaciąga na jakimś łączeniu powietrze.

Opcja druga: wyrobił się wirnik. Po tygodniu, dwóch filtr będzie chodził ciszej. Tylko ceramiczna ośka musi "obrosnąć" brudem.

Trzecia możliwość: pęknięta ośka wirnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie drugi dzień. Próbowałam zdjąć głowice i zobaczyć uszczelkę, ale niestety tak się przyssała, że nie dałam rady. Będę musiała czekać na pomoc kogoś silniejszego. A jak na razie zaczynam się wściekać tym głośnym pulsującym brzęczeniem.

 

ps. Czyszczę filtr co 2 tygodnie. Czy nie za szybko jak na filtr zewnętrzny ? Może przez to się psuje tak szybko. Ale po dwóch tygodniach jest mocno usyfiony w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcąc robić kolejnego tematu. JBL 900. Zewnętrzny, mi także tak piszczy, ociera coś... dzwoni. ! Jak po opiniach czytalem że są to filtry ciche... Jednak mój sen nie jest snem.

Ciągle jest zapowietrzony filtr...

Możliwe jest przez to że tlen pobierany z wody może przeistaczać się w bańki w filtrze ?

 

 

edit. akwa świeżo zalane wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie powinnam się przejmować syfem dwutygodniowym ? Boję się, że po długim nie czyszczeniu syf się na tyle nagromadzi, że zacznie mi filtr cieknąc bo się tam coś zapcha.

No i dalej jest zapowietrzony i teraz to rzuca takimi wibracjami potężnymi. Ma takie wyrzuty powietrza co 3 sekundy. Próbowałam nim potrząsać, ale wtedy jest jeszcze gorzej.

 

A wkłady to standardowe. Takie co były już w filtrze.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Sprawdź ośke wirnika. Jak będziesz składać filtr posmaruj uszczelkę wazeliną. Może być nawet techniczna, tylko pamiętaj aby uszczelka była tylko nasmarowana trochę, nie nawalone tego na maxa. Wydaje mi się to co napisałem wcześniej:

-zaciąga gdzies "lewe" powietrze

-masz luz na ośce, który zniknie za tydzień, dwa. Jak tylko oska trochę zajdzie brudem

 

Przed czyszczeniem filtr chodził normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem wilczyca, już poradziłem sobie z tym.

Popraw uszczelki w baniaku. miedzy kopułą z wirnikiem a zbiornikiem z mediami.

 

Teraz ani trochę powietrz nie puszcza.

Tak jak pisał Ahead. Posmaruj olejem wazeliną uszczelki :)

Ja posmarowałem zewnętrzne i podziałało. nabiłem je na kanty i dołożyłem kopułe.

Teraz mi zostało coś zrobić z głośno chodzącym wirnikiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filtrami zależny jak trafisz. U każdego producenta znajdzie się wadliwa seria lub egzemplarz.

Ja mam zwykłego fluvala 205 od 1,5 roku i nie mam z nim problemów chodź na stronach internetowych można znaleźć o nim nieprzychylne opinie.

Co do tego zapowietrzania to powinno ono ustać max po 30 mn od zalania. Sprawdź węzę i łączenia czy nie dostaje się tam powietrze. Co do głośniej pracy wirnika to zostaje reklamacja lub jego wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałam się czegoś takiego z innego forum :

 

ostatnio miałem podobną sytuację tj. bezustanne gromadzenie się powietrza w kuble. Już wiem, co było przyczyną. Problem tkwił w zbyt małej odległości pomiędzy dnem kubła a górą akwa. Powietrze gromadziło się w kuble przy odległości (spód kubła- góra akwa) równej 60cm. Ale już przy różnicy poziomów wynoszącej 90cm nie ma tego problemu. Tym, którzy mają taki problem radze postawić kubełek niżej wtedy problem zniknie.

Zrobiłam tak jak ta osoba radziła i rzeczywiście problem ustał. :D

Dziękuje wszystkim za pomocne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...