Skocz do zawartości

Co proponujecie do mojego akwarium 50litrowego?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie mam w nim 6 neonów innesa,6 gupików,2 danio pręgowane,1 bojownik syjamski

filtr aquael pat mini,grzałka aquael 15w,termometr,świetlówka 11w alę będę miał pokrywę w czwartek do akwarium z świetlówkami,

 

a więc co proponujecie zmienić w mojej obsadzie bo ja myślałem żeby dokupić kilka molinezji jak miał bym kupywać molinezje to dokładnie ile?one żyją w stadzie czy mogę 2 albo nawet 1 ?

czy już rybek nie kupywać bo za dużo?co proponujecie do mojego akwairum??? jakieś rady?

 

 

a rośliny na razie jest kabomba i jakaś jeszcze malutka ale dokupię pewnie:ponikło,hemianthus,gałęzatkę to dobry pomysł?

 

to tak ajkie rybki dokupić jakie roślinki jakie ozdoby a i zrobię jeszcze czarne tło z brystolu jak kupię,mam zamiar zasłonić trochę tył akwarium roślinkami i trochę te korzenie żeby porastały mchami a i dodam zdjęcie mojego akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Neonków musi być min 8, Danio tak samo to ryba stadna min 8 sztuk.

a więc co proponujecie zmienić w mojej obsadzie bo ja myślałem żeby dokupić kilka molinezji jak miał bym kupywać molinezje to dokładnie ile?one żyją w stadzie czy mogę 2 albo nawet 1 ?

:arrow: Molinezje odpadają. One potrzebują minimum 70L

 

 

to tak ajkie rybki dokupić

:arrow: Rybek możesz dokupić na dno 4 Kiryski

Panda ale będziesz musiał pozbyć się bojka. A czy bojek nie zaczepia innych rybek??

:arrow: Możesz dać też Krewetki R.C, lecz pozbyć będziesz się musiał bojka.

:arrow: Możesz dać 3+4 Drobniczki Jednodniówki

 

jakie roślinki

:arrow: hmmm. Może: Moczarka Kanadyjska, Zwartka, Nurzaniec, Rotala Indica, Ceratoptersis siliquosa, Hygrophila angustifolia, Hygrophila siamensis i Duży lub Mały Heniek.

 

jakie odzoby

:arrow: np: Kokos, Korzeń, kamienie

 

PS. Nie pisz post pod postem. Używaj opcji edytuj

PS 2. Czy ta skałka po lewej jest z porcelany/plastiku etc? Jak tak to ją wywal

PS 3. Akwarium jeszcze chyba nie dojrzało bo jest dużo bąbelków powietrza. Czy przypadkiem nie zalałeś go dziś i nie wpuściłeś rybek od razu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zacznij od edytowania postów

2. Obsada fatalna !! podaj wymiary akwarium, będzie łatwiej coś dobrać

Cytuj:

to tak ajkie rybki dokupić

Rybek możesz dokupić na dno 4 Kiryski

Panda ale będziesz musiał pozbyć się bojka. A czy bojek nie zaczepia innych rybek??

 

A co bojownik przeszkadza ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zacznij od edytowania postów

2. Obsada fatalna !! podaj wymiary akwarium, będzie łatwiej coś dobrać

Cytuj:

to tak ajkie rybki dokupić

Rybek możesz dokupić na dno 4 Kiryski

Panda ale będziesz musiał pozbyć się bojka. A czy bojek nie zaczepia innych rybek??

 

A co bojownik przeszkadza ?

No bojki są z reguły agresywne i nie wiem czy nie będzie zaczepiał innych rybek :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilos spokojnie :lol: nie chcę tutaj krwi.ja czytałem na necie dużo info że bojki nie lubią ryb z weloniastymi ogonami nie wiem czy to prawda ale też czytałem że zależy od charakteru zdania są podzielone jak by był agresywny i ganiał rybki bo miałem takiego kiedyś co tam gdzie ma skrzela czy co to tam tam przy głowie to jak się wkurzał i ganiał rybki to mu się to otwierało i poginał za nimi a ten spokojny hehe tylko właśnie dzisiaj zaatakował rybke i odgryz trochę jej ogona czy to płetwy tylniej ale myśle że pomylił to z karmą hehe ale rybce nic nie jest jeszcze ma dużą cześc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a takie mam plany :

 

to czerwone po prawej to nurzaniec albo coś podobnego żeby zakryć filtr i po lewej go dam z dwóch stron

to szare okrągłe to będzie mech

te paski brązowe na środku to nie wiem jakaś roślinka tylko nie wiem jaka na środek zobaczę jeszcze

to żółte po lewej to będzie eleocharis a tą roślinkę na nim wezmę przesadzę tą w kółku niebieskim

a to czarne po lewej na tafli to ma być pistia i ma być żyłka po środku żeby nie pływała na prawą stronę

 

tak bym chciał ale na razie w portfelu mam tylko 25zł ;(

post-6374-13685162051581_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...