Skocz do zawartości

[60] Ogólniak + krewecie


Koczot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy Na pewno Będą krewetki myślałem o rc i filtrującej właśnie działam w tym celu planuję dokup 10 neonków +3 kiryskow no i z jak padnie ten samiec gupika to dokupie jeszce 1/2 czerwony gupiki

 

 

15.01

Dziś wywaliłem kolorowy żwir.

Wrzuciłem rzeczny granulacja 1-3.

Zdjęcia potem wrzuce jutro bo woda mętna troche przemeblowania.

Podmianka 30% wody.

Zakupiłem uniwersalne testy w paskach 3 w 1. Dajana na pH KH i GH jak woda jutro się wyklaruje to zrobię testy.

Dziś też dzień głodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanie testy to PH 7.4

GH 20 i KH 20

Jutro zrobię testy podmieniłem około 30% wody dolałem część z akwa kolegi plus 5l destylowanej.

Dokupiony kurtyna i brzęczyk. Filtr będzie jako deszczownica

 

17.01 Dziś testy Ph 7.4 GH nadal około 20 KH spadło po dolaniu wody destylowanej 5l do 14. Przy kolejnej podmiance wleję wody przegotowanej około 5l.

Dziś mają dojść 4-6 krewetek yellow plus mech i podłączymy kurtyne. Wszystkie foty potem wrzucę z nowym podłożem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ 4 Krewetki Yellow

+ Christmas moss na kokosie po prawej i na siateczce na początku

+ Trochę Mchu ten na korzonku i z tyłu na siatce.

Wszystko przysypane już jest, póki co nitkę widać zobaczymy jak będzie wyglądać jak zarośnie.

 

Jedna krewetka już prowadzi turystyczny tryb życia co do reszty Ktokolwiek widział ktokolwiek słyszał :)

 

Kolejne testy odpalę przy podmiance wody 5l destylowanej i 5 litrów przegotowanej dodam zobaczymy jak zbije KH I GH, ale to dopiero w niedzielę bo w piątek wyjeżdżam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo widzę, że przysypałeś ten dyskotekowy żwir czymś normalnym :)

Trochę pracy nad aranżem i może być nieźle, ale... pozbądź się tapety, zmień na coś jednolitego. Może jeszcze jakaś niska roślinka by się przydała. Ale idziesz w dobrym kierunku ;)

Ta zakupiłem żwirek, foto tapetę zmienię na jednolite jak zakupię new szafkę wtedy zrobię coś z nią

Niska roślinka a co polecasz i w jakim mscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokupiłem 6 neonów inessa i od kolegi likwidującego akwarium uratowałem 2 cierniooczki Myersa bo chciał spuścić w kiblu bo ugotował zbiornik i to mu zostało i z nerwów postanowił zlikwidować zbiornik.

 

Obecny skład

6 neonów innessa zamierzane + 2/4 (Neony zakupiłem z 2 różnych sklepów ponieważ za ostatnim razem padło mi 6 bo były z jednego sklepu i to nie rybia ospa tylko choroba neonowa.

2 Gupiki (1 pawie oczko, drugi czerwony)

3 kirysy zamierzane +3

4 krewetki yellow

2 Cierniooczki Myersa

 

24.01

Podmianka 4l destylowanej plus 6 odstanej

GH bez zmian, KH spadlo do 12, pH bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Parametry wody po podmiance demineralki 6l

Trochę lepiej ale idzie

PH spadło do 7.2

KH spadło konkretnie do 6

GH kolo 18-20

Wystrój się zmienił :) Nowe kamienie Light Pagoda jeden 0.9 kg drugi 1.2kg przemeblowanie W kokosie na środku do środka wrzucony mech by inne ryby nie wpływały a krewetki miały się gdzie skryć.

Myślę jeszcze o zakupieniu kilku gałęzatek i zrobieniu trawniczka przy kamieniach ale to tylko takie gdybanie.

Co lepiej by wyglądało przesadzenie tych 2 za kamieniami żabienic do tych po lewej by zakryć grzałkę i wewnętrzny czy tak lepiej zostawić

 

Oraz usunięte tło narazie stoi puste aż czegoś nie wymyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Troche się pozmieniało w akwarium ....

Zmienione podłoże na Manado, nowe roślinki (bananowiec, Brasil Moss), nowe Krewecie 6 yellowek i 4 Light Blue Tiger i 6 sztuk Red nose/pinokio

oto foty Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jutro wrzuce opis zmian ;) akwarium z 1 posta nie przypomina tego z ostatniego ale i tak nie jest to co bym chciał ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...