Skocz do zawartości

[60] Ogólniak + krewecie


Koczot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam założyłem akwarium dość niedawno odkupiłem od kolegi za 100 cały sprzęt całość używana 3 miechy bo kolega zakupił większe.

Sprzęt:

-Akwa profi 60l z pokrywą i świetlówką

-Grzałkę WEIPRO z termoregulacją 50W

-FanFilter mini plus bardziej jako napowietrzacz póki co

-HBL 701 kaskada (Gąbka plus 500ml bio-ceramiki porowatość 1200)

Obsada:

- 5 neonków inessa (docelowo 8-10)

- 3 kirysy pstre (docelowo 5)

- gupik pawie oczko Samiec

- gupik czerwony Samiec

Roślinki:

-Echionodorus barteroi (Żabienica Bartero) ponoć

-microsorium narrow badź Microsorum pteropus (Mikrozorium Oskrzydlone)

-Gałęzatka kulista planuję dokupienie jeszce 2 bądź rozdzielenie owej jak podrośnie

-Fitonia green

-Rotala rotun. green

Ozdoby:

-Naturalny korzeń

-2 kamienie Light Pagoda0.9 kg i 1.2 kg

Nawożenie:

Easy Carbo 1ml dziennie

Sera Florena połowa dawki (5ml tygodniowo)

PLANY:

Myślałem jeszcze nad dorzuceniem kilku krewetek. Jakiego mchu dokupić możecie polecić coś? W sklepach nie widziałem u siebie w mieście może cos z all...ro :) Mech planuję posadzić cześciowo na białym żwirku po prawej stronie akwarium.

Planuję zrobić tło z mchu siatkę dostanę na dniach i wtedy coś pomyślę.

Jakiś kokos

 

Dolany uzdatniacz Eskalarin z Tropicala

temp 22-23

Moje foto (sory za jakość foto):

post-7764-13685161686028_thumb.jpg

post-7764-13685161686589_thumb.jpg

post-7764-13685161687024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieładny ten kolorowy żwir i tło :( a i jeszcze czy akwa dojrzało ??? i zadurza granulacja żwiru ! mało roślin takie w 5 min...

co znaczy zwrot takie w 5 min ? :)

No tło było jak dostałem

ta dojrzało

WIem ale taki tylko jest u mnie dostępny z czasem coś pomyślę. Planuję mchu dorzucić na ten biały żwir

A z tłem jak już pisałem planuję zrobić naturalne z mchu.

 

Pytanko czy Jeżeli Popka wyrzuca powietrze jest skierowana na roślinkę może to się negatywnie odbić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ale ja pytałem o tą całkiem z lewej strony.

Echionodorus barteroi (Żabienica Bartero) ponoć tak mi na forum mówili koleś mi mówił ze to jakiś orzechowiec od niego dostałem coś takiego kojarzę

 

 

Żwirek planuję zmianę ale nie to nie w tym miechu. Zamierzam wywalić kolorowy zostawić ten biały na to położyć siateczkę i jakiś drobno ziarnisty łupnąć 1 połowa a drugą wyłożyć mchem jak już wyżej pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem przy podawaniu pokarmu, że Neonki maja białe kropeczki. Ospa, gupik czerwony wczoraj pływał przy powierzchni bądź stał w miejscu badź na dnie zbiornika. Neonki jedzą apetycznie, Gupik średnio, kirysy nie wzruszone.

Zakupiłem Ichtio podkręciłem do 28 czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta całkiem z lewej to chyba nadwódka dębolistna. Mam taką w swoim akwarium. Ładnie rośnie :D. aha.... ja bym ten biały żwirek też wymienił- każdą rybia kupę będzie na nim widać :D , a po za tym w naturalnych zbiornikach nie spotyka się raczej całkiem białych więc ryby będą się źle czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za słaby filtr jak na ten litraż. Poza tym akwarium wygląda bardzo sztucznie, zrób coś z tym.

Kolega miał 3 miechy i wszystko było ok z akwarium/filtrem

Rybki też wydają się natlenione.

Kirysy nie wypływają zaczerpnąć powietrza więć myślę, że ok.

Chyba że chodzi o filtrację.

Na opakowaniu napisane ze do 60 l

 

I pod jakim względem wygląda sztucznie?

Żwirek to wymienię jak będę robił tło z mchu także kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie jest słabe jak tu koledzy piszą. Ono jest normalne, przeciętne, to początek.

Faktycznie ten kolorowy żwir psuje efekt, a biały jest za gruby.

 

Tło ani na plus ani na minus, nawet nie pamiętam jakie było :)

 

Roślinę doniczkową może przetestuj, a jak zacznie gnić to ją wtedy wywal, nie ma co panikować, sporo tego sprzedają i nic się nie dzieje. Sam mam taką jedną (z ikei, nazwy nie znam) rosła w akwarium 2 miesiące i miała się dobrze, a teraz wyszła ponad taflę wody i dalej sobie rośnie :kwiaty:

 

Roślinki się rozrosną, podłoże tylko wymień jak będziesz miał luźną kasę i trafisz fajne w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki się rozrosną, podłoże tylko wymień jak będziesz miał luźną kasę i trafisz fajne w sklepie.

No może coś na allegro zakupie na razie priorytet to tło z mchu no i prawa strona mchu dla krewet. a to po lewej żwirek itp wymienię jak coś znajdę ciekawego

 

 

1 neon padł, drugi chowa się w zaroślach też padnie. Białe plamki znikły z neonów ale jeden ma poszarpane pletwy. ZObaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za słaby filtr jak na ten litraż. Poza tym akwarium wygląda bardzo sztucznie, zrób coś z tym.

Kolega miał 3 miechy i wszystko było ok z akwarium/filtrem

Rybki też wydają się natlenione.

Kirysy nie wypływają zaczerpnąć powietrza więć myślę, że ok.

Chyba że chodzi o filtrację.

Na opakowaniu napisane ze do 60 l

 

I pod jakim względem wygląda sztucznie?

Żwirek to wymienię jak będę robił tło z mchu także kwestia czasu.

 

czyli skoro na opakowaniu napisane że do max 60l no to będzie w sam raz na 40l ;) zazwyczaj te wartości są zawyżane np. aquael turbo filtr350 pisze że max do 120l a tak naprawdę to on sie nadaje do ok 65l ;/ własnie ten filtr musiałem wymienić bo był za słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ospa to banalna choroba jak katar, trzeba tylko szybko zadziałać przy pierwszych objawach.

A neonki są chyba na nią wrażliwsze, jak miałem ospę to wszystkie ryby ją miały, a tylko neony pozdychały.

 

Masz za słaby filtr jak na ten litraż. Poza tym akwarium wygląda bardzo sztucznie, zrób coś z tym.

Kolega miał 3 miechy i wszystko było ok z akwarium/filtrem

Rybki też wydają się natlenione.

Kirysy nie wypływają zaczerpnąć powietrza więć myślę, że ok.

Chyba że chodzi o filtrację.

Na opakowaniu napisane ze do 60 l

 

I pod jakim względem wygląda sztucznie?

Żwirek to wymienię jak będę robił tło z mchu także kwestia czasu.

 

czyli skoro na opakowaniu napisane że do max 60l no to będzie w sam raz na 40l ;) zazwyczaj te wartości są zawyżane np. aquael turbo filtr350 pisze że max do 120l a tak naprawdę to on sie nadaje do ok 65l ;/ własnie ten filtr musiałem wymienić bo był za słaby

Przepływy są zawyżane, ale to też zależy od warunków w jakich się filtra używa.

Jak sam napisałeś, on był max do 120l, czyli pomyślany do mniejszych.

Poza tym powiedz po czym poznałeś, że jest on za słaby?

I dlaczego twierdzicie że ten filtr co ma Koczot jest za cienki? Jakieś jasnowidzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...