Skocz do zawartości

obsada w 72 l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich dopiero zaczynam przygode i mam kilka pytan do bardziej doswiadczonych osob

posiadam akwarium 72l ( 60x30x40cm) do tego podstawowy sprzet:

swietlowka 15 W , filtr z napowietrzaczem 600l/h oraz grzalke 100w

moje podloze to bedzie w wiekszej mierze jakies z 70 % z ciemny zwirek od 3-5 mm oraz 30 % biały piasek malawi

i wlasnie pytanie czy moja obsada bedzie prawidlowa a mianowicie :

- krewetki red chery (ok 8 )

- kiryski (myslalem o lamparcich narazie parke a docelowo 5 sztuk) ale czy moge tez mieszac gatunki np lamparcie z panda ??

- pielegniczki ramireza lub kakadu ( tylko 1 parke chce)

- neony ( 10 szt)

- danio ( 6 szt)

- gupiki samce (5szt)

myslalem jeszcze zeby wpusic tylko 1 skalara( bo bardzo mi sie podobaja) a wiem ze litraz jest za maly na wiecej

no i jeszcze waham sie czy wziasc 1 glonojada najmniejszego albo zamiast niego 3 piskorki ( i wlasnie nie wiem co wybrac)

 

ktore z tych w/w ryb moga wchodzic sobie w droge?

z gory dziekuje za odpowiedzi kazda uwage wezme sobie do serca nawet ta niegatywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o danio czerwone ,

tak mi ciezko rezygnowac ze skalara ( tym bardziej ze niektorzy trzymaja ich wiecej i w mniejszym akwarium i pisza ze maja sie dobrze) no ale jak mus to mus niestety , da sie zastapic jakas 1 ryba troszke mniejsza od skalara a wieksza od pozostalych rybek moich ???

no i co z kirysami czy moge wziac pare pand i parke lampardzich czy nie wolno mieszac ze soba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skalary stanowczo nie. To, że mają je inni w mniejszych akwariach świadczy o ich niedoświadczeniu. Kiryski lamparcie za duże lepiej kupić stadko pand. Danio też odpadają dla nich potrzebne jest więcej miejsca i chłodniejsza woda. Neony i gupiki ok, ramirezy też ok ale nie wiem czy się dogadają z krewetkami, więc niech ktoś bardziej doświadczony odpowie ;). A zamiast glonojada porponuję otoski, są bardziej pożyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewcie ok ale uważaj bo moga zniknąć.

Jeden gatunek, min. 6 sztuk. Najlepiej Pand.

Na Kakadu (harem) na styk, lepiej Ramireze 1+1 (Para)

Wybierz jedną ławicę. Przy czym na danio akwarium jest za małe więc 15 neonów.

Gupiki ok.

Na "glonojada" akwarium za małe. Masz już kiryski możesz ich mieć 6-7 więc wystarczy.

Na skalara min. 100x50x40cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za nakierowanie mnie ;)

a wiec moja obsada teraz wyglada nastepujaco:

-krewecie red cher (8)

- neon inessa (8)

- danio czerwone (6)wyczytalem ze temp optymalna to 20-24 st a wiec nie koloidowalo by z innymi gatunkami rozmiar tez nie duzy bo 6 cm osiaga a akwarium minimalne ma miec 60 l wiec sie lapie :)

- kirysek panda(narazie 4 jak sie beda spisywac to zwieksze do 6 )

-gupik (5 samcow)

- pielegniczki ramireza (1 parka)

oraz nowy pomysl :D prętniki karłowate ( 2 lub 3 szt ) co o nich myslicie ???

 

 

 

zrezygnowalem juz calkowicie ze skalara , glonojada a takze piskorkow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...