Skocz do zawartości

Białe nitki na roślinach


Rekomendowane odpowiedzi

Glony, jak zakładałem I akwarium też mi się takie coś pojawiło, potem znikło w miejsce tego okrzemki a potem glony nitkowe i krasnorosty ale niestety człowiek czasem musi się na błędach uczyć :zamieszany: (teraz przynajmniej wiem jak robić aby ich nie było)

 

Zrób testy wody NO2 i NO3.

Opisz baniak: Światło filtr itd.

 

Czy dawałeś jakieś nawozy na start dla roślin?

Dodaj Easy Carbo do wody + jak robisz start możesz się wspomóc jakimś starterem akwarium a bakteriami nitryfikacyjnymi. Może być to po porostu woda z czystego starego akwarium ( czyste żebyś sobie jakiegoś g... od kogoś nie przywlókł).\

 

Filtr chodzi ci 24h/24h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 126l, oświetlenie 2x jarzeniówka 18W. Przy starcie dodany sera aquatan, później sera bio nitrivec. Filtr Eheim Pick-up 200 działa około 13h dziennie. Temperatura 25 C.

Zrób testy jak pisałem (NO2 i NO3)

Filtr musi chodzić 24h/dobę inaczej zaczynają się w nim tworzyć procesy gnilne, musi być stały przepływ wody.

Nie znam w/w środków większość specyfików powoduje jedynie wiązanie azotu nie usuwa tak naprawdę z wody jego związków.

Chyba że są to "startery" z bakteriami.

 

Jak długo świecisz? Czy pomieszczenie z akwarium jest ciemnie czy z dostępem światła dziennego?

 

Jeżeli chcesz mieć dużo roślin to bez CO2 i dołożenia jeszcze ze 20W - 30W się nie obejdzie aby ci glony go nie zarosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób testy jak pisałem (NO2 i NO3)

Filtr musi chodzić 24h/dobę inaczej zaczynają się w nim tworzyć procesy gnilne, musi być stały przepływ wody.

Nie znam w/w środków większość specyfików powoduje jedynie wiązanie azotu nie usuwa tak naprawdę z wody jego związków.

Chyba że są to "startery" z bakteriami.

 

Jak długo świecisz? Czy pomieszczenie z akwarium jest ciemnie czy z dostępem światła dziennego?

 

Jeżeli chcesz mieć dużo roślin to bez CO2 i dołożenia jeszcze ze 20W - 30W się nie obejdzie aby ci glony go nie zarosły.

Jak na razie świecę tak jak wstanę czyli od ok 6:30-22:00, później dojdzie czasowy włącznik to będzie bardziej regularnie. (na razie czytaj - 3 dni). Akwarium stoi w pokoju na ścianie prostopadłej do okiennej, na wysokości mniej więcej 2/3 długości od okna.

 

co do starterów to jeden był uzdatniający a drug i z pożywką bakteryjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu filtr nie chodzi 24h na dobę?

Po co zadajesz pytanie które padało wcześniej, a nie podajesz rozwiązań problemu, przyczyn problemu ... rad itd.?

 

Jak na razie świecę tak jak wstanę czyli od ok 6:30-22:00, później dojdzie czasowy włącznik to będzie bardziej regularnie. (na razie czytaj - 3 dni). Akwarium stoi w pokoju na ścianie prostopadłej do okiennej, na wysokości mniej więcej 2/3 długości od okna.

 

co do starterów to jeden był uzdatniający a drug i z pożywką bakteryjną.

Masz co prawda słabe światło ale uzupełnia je pewnie światło dzienne, dochodzi do tego zbyt długi czas świecenia i masz rozwiązanie.

Rośliny nie zdążyły się ukorzenić i zacząć pobierać "nawozy" a glony to wykorzystały.

 

1. Oczyść liście mechanicznie - staraj się nie rozrzucać resztek glonów po akwarium

2. Dodaj puki co easy carbo jeżeli zwiększysz moc światła to CO2

3. Filtr ma chodzić cały czas

4. Kup test NO2 i NO3 aby sprawdzić czy woda dojrzała i jest bezpieczna dla ryb

5. Światło włączaj na ok 10h (9 - 12h a to zależy od szeregu czynników musisz dopasować do swoich potrzeb: moc światła - i zmienności jego natężenia np. ustawienie włączania światła i zmiany jego mocy w ciągu dnia, dostęp do światła dziennego, ilość roślin i stosowanych nawozów ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj co tu już nawypisywane.Spoko zbiornik ma 3 dniiii. Jakie glony? to na razie wiązanie osadów przez bakterie,tworzenie się biofilmów bakteryjnych, początek dojrzewania.Nic nie kombinuj,filtr ma pracować,ewentualnie szczypta pokarmu dla nakarmienia zbiornika( bakterii).Testy na azoty dopiero po 14 dniach to na azotyny jak ich już nie będzie dopiero na azotany.

Wyłączałeś filtr więc opóźniłeś jedynie proces rozwoju bakterii potrzebnych do pierwszego etapu nitryfikacji jonów amonowych do azotynowych.Nie Wyłączaj filtra bo to niszczenie tych bakterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to odessał delikatnie odmulaczem mimo wszystko. U mnie po dojrzewaniu zamieniło się to w glony nitkowe a pojawiło mi się po tygodniu dojrzewania. Być może jak pisze kolega wcześniej to nie są jeszcze glony ale ja bym w samozadowolenie nie wpadał.

Zakup testów teraz ci w niczym nie zaszkodzi. A pomiary pomogą ci upewnić się, że akwarium dojrzało i bezpiecznie może je zarybić. Z biostarterem proces dojrzewania może być szybszy niż 14 dni tak jak w przypadku wlania wody ze starego akwarium ale to można stwierdzić sprawdzając poziom NO.

Zrobisz jak uważasz ja tylko piszę jakie ma doświadczenie z zakładania I akwarium, potem zostawiałem sobie wodę spuszczoną po podmianie więc akwarium dojrzewało trochę szybciej i inaczej :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...