Skocz do zawartości

112l - razbory, prętniki, otosy i...???


mandy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niestety cały mój plan z obsadą z Azji w 112l wziął w łeb. Po zakupie nowych samic bojownika rybki zaczęły chorować. Do tej pory nie wiem co to za choroba była. W każdym bądź razie pomimo leczenia padł mi cały harem bojownika 1+4. Inne rybki zdrowe. Jak padł mój ukochany bojownik postanowiłam zrezygnować z bojowników w ogóle. Jeszcze muszę poczekać aż równowaga w zbiorniku powróci, ale powoli zastanawiam się nad nową obsadą.

 

Teraz jest:

8xrazbora klinowa (docelowo 10szt)

2xotosek (docelowo 6szt.) - nigdzie nie mogę spotkać

5xmieczyk (docelowo rezygnuję z nich)

Niedługo przeniosę chmarę krewetek babaulti i red cherry z krewetkarium, bo mam nowy projekt.

 

I mam pytanko: co dodać zamiast tych nieszczęsnych bojowników?

Pielęgniczki mi się nie bardzo podobają.

Myślałam nad czymś guraminowatym. Albo prętnik karłowaty albo gurami. Tylko nie wiem czy dla tych drugich nie mam za małego akwa. Coś co nie będzie mi zbytnio prześladować krewetek. No chyba, że jeszcze macie jakieś inne ciekawe propozycje (oprócz pielęgniczek).

Doradźcie mi coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak staliśmy z mężem przy sklepowej szybie zarzekałam się na wszystko, że nigdy nie kupię nic guraminowatego, bo to brzydactwo - jednak ciekawość silniejsza :) Szczerze mówiąc prętnik bardziej mi się podoba, chociaż mniejszy.

 

A teraz tak czysto hipotetycznie, bo bardzo podobają mi się żałobniczki, dałoby wcisnąć je zamiast czegoś? Ale to tylko hipotetycznie pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje mój temacik, ponieważ byłam w sklepie i zobaczyłam prętnika karłowatego... Hmm rzeczywiście jest karłowaty :roll: Natomiast spodobał mi się gurami. Pani ze sklepu (a do tej mam naprawdę zaufanie i posiada ona sporą wiedzę) powiedziała, że mogę mieć gurami w 112l. W internecie też często pojawia się informacja, że minimalny litraż dla gurami to 100l

 

Dlatego zapytuję jeszcze raz czy jednak nie mogłoby być gurami do mojej obsady? Jakie są jego faktyczne minimalne wymagania? Czy tak jak napisał kolega limituje mnie długość akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdecydowałam się na prętnika karłowatego (harem lub zaryzykuję dwie pary)

 

Gnębi mnie jeszcze jedna kwestia. Czy mogę dodać stadko małych kirysków? Powierzchnia dna jest praktycznie nie zamieszkana otosy całe dnie spędzają na roślinach. Czy dałoby się wcisnąć kiryski i czy trawniczek z eleocharis by im nie przeszkadzał w żerowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...