Skocz do zawartości

co2 czy te elementy sa obowiazkowe czy tez nie


przemo94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie czy elementy do zestawu co2 są obowiązkowe, czy bez nich tez będzie wszystko działało i spełniało swoja funkcje?? te elementy to :

elektrozawór

licznik bąbelków

reduktor

jeśli coś pominalem to napiszcie

butla co2, wężyk, dyfuzor to już nie bo wiadomo ze obowiązkowo

dzięki wielkie i pozdro dla forumowiczów!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektrozaworu można zrezygnować - wtedy podajesz CO2 24h na dobę - na noc włączaj napowietrzanie.

 

Możesz ewentualnie zastapić elektrozawór małym zaworkiem kulowym i ręcznie odcinać gaz na noc.

 

Na początek możesz także zrezygnowac również z dyfuzora - zamiast tego polecam kostkę lipową Aqua-medic - koszt ok. 5 zł

 

Z mojego doświadczenia wynika , że nie jest gorsza od dyfuzora Eheim za który dałem 60 zł - kostkę trzeba co kilka tygodni wymienić na nową. Ale dyfuzor z kolei zarasta glonami więc trzeba co jakiś czas go czyscić - nie wiem co lepsze.

Kostkę po prostu wyrzucasz i zakładasz nową. Jezeli jednak chcesz kupić dyfuzor to najlepiej rozkręcany z wyjmowaną płytką ceramiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dyfuzora kup kostkę lipową - jezeli masz pod ręką sklep (z sieci sie nie opłaca bo za przeesyłkę zapłacisz więcej niż za kostkę)

 

Tanie dyfuzory potrafią puszczac na styku szkła i ceramiki i efekt jest gorszy niż z kostką.

 

kostka lipowa - 5 zł

najtańszy dyfuzor 20 zł

 

zaworek precyzyjny najtańszy - ok. 15 zł

 

To czy zaworek będzie potrzebny zależy od tego jaki reduktor sobie kupisz - nie każdy pozwoli na precyzyjne ustawienie dawkowania bez zaworka precyzyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...