Skocz do zawartości

Jak zrobic bimbrownie CO2


Brevis14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mam kostkę, aby lepiej się rozpuszczało

ale również może być tak, że stężenie co2 przez noc bedzie na tyle duże, że podusi ryby... gdyż rośliny go nie "zjedzą" tak mi się wydaje..

mi się nie duszą a mam rybek dość dużo(tylko 6 jest przejściowo), a rośliny jak mówię, z dnia na dzień szybciej rosną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oplaca sie, +/- zacier wynosi mnie miesiecznie 3zł wiec sobie sam odpowiedz na pytanie.

tu nie chodzi o kasę ale o efekt :ugeek:

 

EDIT:

jak zrobisz sam to będzie większa satysfakcja ;)
no zrobiłem ale jakieś takie to wkit nie mam gdzie postawić tych butelek no i co w nocy ma mi ten gaz gdzie lecieć na mieszkanie przecież jak zatkam to morze rozsadzić butelkę a tam mam wszystko nawet dyfuzor tylko jeszcze pytanie w jakim miejscu się go umieszcza

mod: czy tak ciężko nauczyć się opcji "edytuj" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest w sprayu jak zamierzasz uzdatniać wode???

 

Dla przykładu spróbuj nalać sobie wiaderko wody i pryśnij pod nią dezodorantem

zobaczysz jeden wielki balon powietrza a aby gaz się rozpuścił w wodzie bąbelki muszą być w miare jak najmniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest w sprayu jak zamierzasz uzdatniać wode???

przecież to się podłącza normalnie przez dyfuzor- tak jak bimbrownię...

Sęk w tym że ma to małą pojemność, i na duże akwarium trzeba by było trochę kasy w to włożyć. Taniej chyba by wyszło zrobienie butli Co2 ze starej gaśnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy bierzecie te ceny Co2 Wystarczy dorwać stara butle po gaśnicy kupić reduktor za jakieś 60-80 zł z rotametrem i pojechać do punktu za grosze zalegalizują i nabiją Ja swoją nabijałem rok temu i jeszcze mam spory zapas gazu Moim zdaniem bardzo tanie rozwiązanie i praktyczne nie to co te bimbrownie przy których trzeb latać i uważać Te wasze ceny to chyba ze sklepów albo z Allegro gotowe zestawy trzeba troszkę pogłówkować i już jest tanie rozwiązanie:)

więcej w temacie: http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=40&t=2728

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś zrobiłem nowy zacier po ok. 3 tyg dałem

~1 litr wody

~400-500 g cukru

~30-40g sody

~20g drożdży

powiem tylko tyle w ciągu 2-3 godzin rośliny mi podrosły o 0,5 cm :o

kostka działa jak napowietrzacz, tak drożdże pracują, oczywiście po 4h musiałem wyciągnąć bo rybki zaczynały się dusić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się tak zastanawiam... w naturalnych warunkach te rośliny które uprawiamy w akwarium głównie do życia potrzebują temperatury, światła słonecznego i naturalnego nawozu który niesie im podłoże... należałoby się zastanowić, czy lepiej cieszyć się akwarium i dać mu rosnąć spokojnie na tyle na ile może, czy pakować go sterydami typu CO2 i co tydzień robić przycinkę i niestety wywalać rośilny bo jest ich za dużo... jakaś taka refleksja hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne!

 

Zawartość CO2 w wodzie absolutnie nie wpływa na zawartość tlenu w wodzie...

Stężenie tych gazów występuje niezależnie od siebie...

I wbrew osądom w dobrze zasiedlonym zbiorniku, przy odpowiednim oświetleniu i gęstości roślin, zasilanie CO2 powoduje zwiększenie zawartości tlenu w wodzie...

 

Czyli ryb nie podusicie, ale możecie je zatruć co2

 

Objawy przedawkowania CO2:

 

- szybkie ruchy oddechowe

- niespokojne pływanie wokół zbiornika

- zataczanie sie apatia

 

Wiadomo ze pompka (brzęczyk) z dyfuzorem najlepiej wypłukuje CO2 z wody więc nie muszę pisać co należy zrobić

Dodam ze lekka podmiana wody także wskazana :)

 

To znów taki mały OT na wypadek jak byście przesadzili :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...