Skocz do zawartości

Jak zrobic bimbrownie CO2


Brevis14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czym najlepiej przytkać szczykawkę żeby robiła sie mgiełka bombelków a nie jeden wielki ??

Wg informacji zawartych na tym i innych forach wykonałem koreczek z drewna lipowego i efekt jest zadowalający. Wcześniej próbowałem wykonać coś podobnego z pumeksu, efekt był połowiczny bo rozbijał duży bombelek na 5-6 mniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Siemka Zrobiłem Bimbrownie według standardowych zaleceń po podłączałem ale nic się nie dzieje...czy to trzeba czekać aż zajdzie reakcja czy powinna zachodzić od razu? Zacier powinien robić się ciepły u mnie stała temperatura! A może należy włożyć butelkę z zacierem do miski z ciepłą wodą ?

 

heh jak podgrzałem zacier suszarką to przez chwile poszły bąbelki wiec co trzeba zrobić żeby bez użycia suszarki :D ? ...CZEKAĆ CZY COŚ NIE TAK JEST ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanie. Zrobilem bimbrownie i dziala jak glupia. Babelki leca drobniutkie, poniewaz zalozylem koncowke od bzyczka. Tylko nie wiem czy tych babelkow nie ma za duzo. leca tak szybko jak bym bimbrownie do bzyczka podlaczyl. Mam akwarium 240 litrow i oswietlenie 2x30W (Aqua Glo i Sun Glo). Czy zauwaze efekty przy wzroscie roslin?

Prosze o odp. Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butle 1,5l proporcje to ~10g drożdzy, ~200-300g cukru (tyle tylko miałem), ~1 łyżka sody oczyszczonej i 0,75l wody

Pozwole sie podpiac pod temat, nie bede otwieral nowego ;)

Zrobilem bimbrownie, wszystko niby OK oprocz (chyba) zacieru a raczej jego proporcji.

Sugerowalem sie magicznym 1410 czyli jak przeczytalem 1l letniej wody, 400g cukru i 10dag drozdzy.

No wlasnie, gdzies wyczytalem ze to ma byc 10dag czyli cala kostka drozdzy - i tyle tez dalem.

 

Reakcja - wow, burzliwa, CO2 jak szalone, niestety duze straty bo na noc odkrecalem nakretke (nie chcialem malowac pokoju), no i cala zabawa skonczyla sie po 3 dniach :(

A tutaj czytam, ze komus 2 m-ce dzialalo :shock:

 

Co robie zle? Skupiam sie na zacierze, bo cala instalacja szczelna na 100% bo dziala.

 

Z gory dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% stawiałbym na szczelność...

W bimbrowni powstaje dosyc duze cisnienie i nawet mała dziurka powoduje ulatnianie gazu na zewnątrz zamiast do akwarium...

 

A opór tłoczenia gazu prze dyfuzor jest znacznie wiekszy niz oprór ulatniania sie gazu, prze choćby małą dziurke... Wiec kazda nieszczelność powoduje niedziałanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec kazda nieszczelność powoduje niedziałanie

OK, rozumiem.. tyle ze bimbrownia DZIALA, sa babelki - nawet duzo :)

Problem w tym, ze baaardzo krotko. Cala kostka drozdzy na 3 dni, troche sie nie kalkuluje ta zabawa.. to juz wole chyba instalacje kupic ;)

Nawet jak potrzasne to troszke podziala i koniec. W pokoju cieplo wiec na pewno problemem nie jest temperatura..

 

Poradzcie prosze..

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem.. tyle ze bimbrownia DZIALA, sa babelki - nawet duzo :)

Problem w tym, ze baaardzo krotko. Cala kostka drozdzy na 3 dni, troche sie nie kalkuluje ta zabawa.. to juz wole chyba instalacje kupic ;)

Nawet jak potrzasne to troszke podziala i koniec. W pokoju cieplo wiec na pewno problemem nie jest temperatura..

 

Poradzcie prosze..

Dzieki!

Ja zacier robie w butelce 0,5 l. Proporcje: 0,25 l wody, 100 g cukru, 12,5 g drożdży ( 1/8 stugramowej kostki ), 1/4 łyżeczki od herbaty sody oczyszczonej. Takie coś chodzi mi 2 tygodnie, ale świeży zacier robie co tydzień bo w drugim tygodniu bąbelkowanie słabnie z dnia na dzień. Kostka drożdży starcza na 8 tygodni, jak na razie po 4 tygodniach przechowywania w lodówce nie straciły swoich właściwości . Efekt jest zadowalający, roślinki ładnie rosną, akwa 54 l , oświetlenie 15 W. Używam małych butelek bo zajmują mniej miejsca. Mała ilość drożdży powoduje że reakcja jest mniej burzliwa, ale za to dłuższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno bimbrownia ma tę wadę, że ciężko regulować ilość CO2 do zbiornika...

 

Polecam zestaw do kroplówki (do kupienia w aptece) koszt około 3zł

Jest taka co moze służyć za dyfuzor a dodatkowo, system do regulowania ilością gazu. (rolka zaciskająca przewód)...

Wszystko uszczelnione czarnym sylikonem do klejenia akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...