Skocz do zawartości

Co ile robić podmiany w 200 l baniaku??


Duchu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 200 l baniak,i dwa filtry,jeden to unimax 250 a drugi to FZN-2,Wkład w unimax to gąbka,zeolit,ceramika,SpikeBalls mini,glinka wypalana, w drugim zeolit + glinka wypalana.

średnia ilość roślin.Pojawiły mi się w akwarium krasnorosty,właśnie jestem w trakcie walki z nimi(herbata zielona,4 dniowe zaciemnienie + węgiel w płynie) Pomalutku wygrywam z nimi.

Moje pytanie wiąże się z tym jak często robić podmianę wody w akwarium,gdyż jak robiłem co 2 tygodnie 30 % to nie miałem problemów z glonami,przeczytałem ze powinno się robić co tydzień podmiany i tak zacząłem robić( dodam ze nie podaje CO2), i tu moje pytanie co ile powinno się robić podmianę w takim zbiorniku.

Za wszystkie rady dziękuję serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na innych forach,ze zbyt częsta podmiana również może doprowadzić do pojawienia się krasnorostów,walcząc z nimi zalecane jest podmiana co dwa tygodniowe przy akwarium LT. I właśnie myślałem ze poradzę się was w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ilość zarybienia stosuję zasadę 1 cm ciała ryby na 1 l wody.,oświetlenie mam 0,45 wata/l.

A tak myślałem ostatnio o podmianach,ze w akwariach większych chyba powinno się rzadziej robić podmiany gdyż taki zbiornik ma większe właściwości samo-oczyszczania się.

Czy to dobry kierunek myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ilość zarybienia stosuję zasadę 1 cm ciała ryby na 1 l wody.,oświetlenie mam 0,45 wata/l.

 

Takie przeliczniki ileś ryby na ileś litrów są bzdurne i wzięte z kosmosu.

Jaką masz pełną obsadę?

przy akwarium LT

Ale to nie LT. ;)

i tu moje pytanie co ile powinno się robić podmianę w takim zbiorniku.

Standardowo robi się ok 1/4 zbiornika co tydzień, w dużych baniakach można trochę mniej.

Niektórzy robią co 2 tygodnie i też jest ok.

To tylko uniwersalne i oklepane "regułki" aby ludzie bez testów nie podtruwali ryb związkami azotu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...