Skocz do zawartości

[140 l.] planowane MALAWI


CiociaKazia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik w opłakanym stanie, zmieniam całkowicie biotop (to co mam obecnie nawet biotopem nazwać nie można :roll: )

OBECNIE:

:arrow:

Wymiary: 80x50x35

Pojemność: typowe 140l.

 

:arrow:

Filtracja: Aquael Fan 2 + TetraTec Ex700;

Ogrzewanie: grzałka aquael 100W (nie potrzebuję więcej,i tak chodzi od czasu do czasu-w miarę stałą i ciepła temperatura w pokoju)

Oświetlenie: Power glo T8 20W x2

Podłoże: żwir 3-5 mm

 

:arrow:

Obsada:

2x skalar formy dzikiej

1x skalar formy "Gold Marble"

1x gurami dwuplamisty

1x gurami mozaikowy

1x bystrzyk czerwonoplamy

2x molinezja "black Molly"

 

:arrow:

Rośliny: BRAK ( :!: )

 

DOCELOWO:

 

:arrow:

Obsada:

I tu proszę o pomoc.

Co proponujecie na początek? Myślałam nad: 2 samce+4 samice p.Saulosa;

 

 

+Małe pytanko: co zrobić ze starą obsadą? Skalary 2-letnie,spore są. Podobnie z gurami.

I jeszcze a'propos filtracji- nie wystarczyłby sam kubełek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym dał 2+5 bo co z tego, że długość 80 skoro szerokość to 50 a to tak samo ważny parametr jak długość w przeciwieństwie do wysokości, no chyba, że ten 2gi wymiar (50cm) to wysokość, wtedy jednak 1+4. Co do filtracji, to obowiązkowo dwa filtry zewnętrzny i wewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:arrow: Mała aktualizacja działań w akwarium

 

Jutro wybieram się do pobliskiego i zaufanego akwarystycznego w celu podpytania się,czy przyjmie obecną obsadę+a może ewentualnie zamieni mi na p.Saulosi :P

Jutro też prawdopodobnie zacznę robić tło zewnętrzne z płyty kartonowo-gipsowej wg. wykonania Pley'a

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem (sklep przyjmie ryby) to kupuję piasek kwarcowy.

I tu nasuwa mi się pytanie-ile kg piasku? akwarium ma wymiary 80x50x35(długość x wysokość x szerokość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że podoba się moje tło :)

 

Piachu to zależy czy wolisz grubą warstwe, czy nie.

Plusy grubej warstwy to:

- Mniejsze prawdopodobieństwo, że skała będzie dotykać dna akwarium

- Masz wysokie akwarium (50cm), dla pielęgnic wysokość nie jest ważna, tak więc jak by nie patrzeć, to duża ilość piasku zmniejsza wysokość użytkową akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...