Skocz do zawartości

Proszęo szybko odp HW-302


rejki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak na razie z wypowiedzi użytkowników owego filtra wynika, ze jedyny minus to brak regulacji przepływu.Teraz pytanie do obeznanych w temacie czy brak tej regulacji to jest jakiś duzy problem, czy filtr potrafi zrobić ,,rwącą rzekę,, w akwa ?

W mojej 112l rybcie trochę znosi prąd wody, ale to nie w całym akwa. Walczę z krasnorostami dlatego ważne jest dla mnie zmniejszenie przepływu.

 

Ja bym dorobił dłuższą deszczownię i zrobił odpowiednie duże otworki

Mam jeszcze jedną części do deszczowni tylko, że bez dziurek. Może coś z tym pokombinuję.

Jeszcze jest jedna kwestia odnośnie regulacji. Pisałam o tym w innym temacie. Pozwólcie, że zacytuję swoją wypowiedź, ponieważ nikt mi nie odpisał:

To znaczy dokładnie obejrzałam filtr jak go montowałam i jedyne co mi przychodzi do głowy i co kiedyś gdzieś widziałam na forum to jest taka rączka, na górze przy wejściu węży do góry filtra. I służy ona jak piszą w instrukcji: klamra zabezpieczająca do zablokowania elementu wlotowo-wylotowego. Jak oglądałam to "na sucho" to odbezpieczanie klamry powodowało stopniowe zamykanie zaworem kulkowym dziurek na węże. Teraz jak filtr pracuje boję się przy tym cokolwiek kombinować. Bo jeśli to faktycznie tylko zabezpieczenie, to mogę mieć małą powódź :|

I co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten filtr od roku, czyściłem go maksymalnie 4 razy ale dlatego ze na początku byłem po prostu nadgorliwy;P, ostatni raz czyściłem wkłady 5miesiecy temu a w akwarium mam wodę kryształ, oczywiście zależy od obsady. Generalnie nie mam z nim żadnych problemów, myślę, że spokojnie poradziłby sobie nawet w 200litrowym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od wczoraj jestem posiadaczem tego filtru. Chyba od zeolitu woda stała się lekko mętne. Natomiast mój ma regulacje przepływu. Między wlotem i wylotem jest taka dźwignia, która podnosząc do góry zmniejszyć można przepływ.

 

 

Zeolit może spowodować zmętnienie wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między wlotem i wylotem jest taka dźwignia, która podnosząc do góry zmniejszyć można przepływ.

To nie regulacja przepływu tylko zatrzask utrzymujący część z wlotem/wylotem...

Zeolit może spowodować zmętnienie wody?

Nie, ale jeśli akwarium jest nowe to zmętnienie jest normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedział bym, że to zatrzask, bo zmniejsza przepływ. Zresztą odłącz tą cześć i zobacz co się dzieje od spodu, jak tym poruszasz, wlot i wylot zostaję albo otwierany, albo zamykany, nic poza tym. Nie akwarium ma już 5 miesięcy, nie wiem muszę zmienić ułożenie wkładów może.

 

A u Ciebie jak ten filtr się sprawuje? Jakie ułożenie wkładów proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wajcha odcina dopływ do filtra gdy go odmotujemy nie znaczy że to służy do regulacji... :P

 

Ja go mam całego zasypanego wkładami biologicznymi + jeden kosz gąbka/wata. Zeolit jest do kitu pod tym względem, że jego właściwości chemiczne dość szybko się wyczerpują.

 

Jeśli filtr jest nowy i źle przeprowadziłeś jego wymianę, to tłumaczyłoby to zmętnienie i prawdopodobny skok parametrów.

Nowy filtr pracował w akwarium razem ze starym przynajmniej tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim HW-303 od dołu ceramikę zeolit i 3xwata. W koszu pod zeolitem mam 1 kawałek waty, zeby zeolit nie przelatywał ,bo są też drobne ziarna. Zeolit przed włożeniem płukałem i spory syf z niego wyleciał, tak że myśle że to zmętnienie to jego wina.NAtomiast proponuje założenie przed kubełkiem prefiltra co zminimalizuje konieczność otwierania filtra w celu czyszczenia złoża. Podobno te chińczyki są wrażliwe na rozszczelnianie, np przy częstym otwieraniu. U mnie 303 hula w 300L baniaku i spoko daje radę.

A jak tutaj ktoś zauważył te filtry nie posiadają regulacji przepływu wody a ta dźwignia służy tylko i wyłącznie do blokowania przed wysunieciem korpusu z wężami. Jest faktem że przesuwając dzwignie przepływ wody spada a to dlatego ze zamyka sie w tym momencie klapka na wężu dolotowym, aby można było odpiąć węze i nie mieć powodzi w pokoju. Tak ze zmniejszając w ten sposób przepływ nie zdziw się jak węze wypadną i będzie mokrawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Właśnie przyszedł mi filtr hw-302, planuję go założyć już jutro ale nie wiem jakie wkłady zastosować. Dostałem zeolit, bioballe, ceramika i 3 gąbki, a koszyków jest tylko trzy. Planuję dać od dołu:1. Ceramika, 2. Zeolit, 3.bioballe a na nie 2-3 gąbki. I tu moje pytanie czy trzeci koszyk może tak wyglądać ? Szkoda mi żeby bioballe sie zmarnowały. A moze dać na 3 tylko bioballe i do każdego koszyka dać po prostu po 1 gąbce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...