Skocz do zawartości

Proszęo szybko odp HW-302


rejki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie rozpakowałam mój HW-302 i prosiłabym o małą pomoc jak to ustrojstwo podłączyć, bo w życiu nie miałam do czynienia z kubełkiem.

 

Może zacznę od wkładów. Więc są trzy koszyki. Jako wkłady dostałam:

- 3szt.taką białą gąbkę (wygląda jak sprasowana wata, grubość 1,5cm, więc nie wypełnia całego koszyka.)

- ceramika 500g

- zeolit 1000g

- węgiel aktywny 500g (oczywiście na razie nie ma potrzeby zastosowania go)

 

W jakiej kolejności i jak poukładać wkłady i czy najpierw je przepłukać w wodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytań ciąg dalszy :)

 

1. Włożyłam do dolnego koszyka samą ceramikę 500g, ale jest jeszcze sporo miejsca. Czy powinnam dokupić jeszcze jedną paczkę?

 

2. Drugie pytanko: zeolit jest dość drobny. Mam obawy, że może trochę przelatywać przez ten koszyk. Dać coś na spód żeby nie przelatywał do ceramiki? i czy tu też dokupić paczkę, po pełno nie będzie?

 

3. A na górę dałam trzy sztuki waty i jest pełen koszyk. Czy tak może być?

 

4. Czy mogę na razie w te wolne miejsca upchać dojrzałą gąbkę z obecnie działającej kaskady tak, żeby oba filtry nie musiały chodzić razem 2 tygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednej dobie używania trudno cokolwiek stwierdzić. Nigdy nie miałam kubełka, więc nie mam porównania. Mogę powiedzieć, że zrobił się trochę cichszy jak go pobujałam i wyleciało powietrze. Ale za to zrobił się dość silny ruch wody. Minusem jest na pewno brak możliwości regulacji przepływu. I poza tym mam jeszcze jeden problem - złącze w kszałcie U od pobieracza wystaje za dużo poza akwarium i mam problem z domknięciem pokrywy. Poza tym na razie (odpukać :) ) nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie nigdy nie miałem zewnętrznych filtrów( nie miałem nigdy większego akwarium) dlatego pytam się teraz uzytkowników czy na typowe 120l wystarczy HW, czy jednka dokładac kasy na JBL lub Tetre? Zawsze lepiej posłuchać kogoś kto testował niż wywalać pieniądze w błoto.Licze na dyskusje napewno jest wielu forumowiczów którzy się zastanawiają co kupić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kasę, dopłać do czegoś lepszego.

Wolisz oszczędzić? Będziesz z HW zadowolony. W 120l spokojnie da radę.

Jeśli możesz napisz dlaczego będzie lepsze i jaki model dla 120l, nie znam sie na filtrach i licze że tutaj wywiąże sie merytoryczna dyskusja czym sie róznią wady i zalety( zaznaczam przeleciałem forum ale moze skupmy tutaj sedno sprawy, 120 l to bardzo popularny litraż) Wielu użytkowników ma rózne filtry i napewno po dłuzszym użytkowaniu już wie co jest dobre a co złe( wiadomo producenci biją piane że tylko ich najlepsze bo zysk musi sie zgadzać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hw 302 używam go już 3 dzień i nie narzekam narazie dałem 2x ceramikę i na samej górze węgiel. Za jakiś czas chce wyjąć węgiel i wsadzić zeolit dobry pomysł czy raczej nie używać zeolitu a dokupić jeszcze ceramikę?? No i w każdym koszu na dnie jest wkład gąbkowy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hw 302 używam go już 3 dzień i nie narzekam na razie dałem 2x ceramikę i na samej górze węgiel. Za jakiś czas chce wyjąć węgiel i wsadzić zeolit dobry pomysł czy raczej nie używać zeolitu a dokupić jeszcze ceramikę?? No i w każdym koszu na dnie jest wkład gąbkowy. Pozdrawiam

Ja mam go drugi dzień. Mam na dole zeolit, potem ceramikę i na górze watę. Nie wiesz może jak zmniejszyć przepływ tego ustrojstwa???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...