Skocz do zawartości

co do szklanej kuli?


PANICZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam szklaną kulę o pojemności 7 litrów i bojownika w środku, jednak ten bojownik nie jest ruchliwy więc nic w tej kuli się nie dzieje. Chciałbym dodać mu jakąś rybkę do towarzystwa. A może glonojad by mógł z nim egzystować w zgodzie i przy okazji obczyszczałby z glonów? (mam pompkę)

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonojad się nie nadaje bo co 2 może 3 dni powinien wymienić wodę a glonojadowi musiałby kupować pastylki aby nie zdechł.

 

EDIT:

 

shaniqa10 mam pytanie ile cm mają papuzie.

 

mod: pisanie postu pod swoim postem jest sprzeczne z regulaminem. Proszę się do niego stosować i edytować posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonojad się nie nadaje bo co 2 może 3 dni powinien wymienić wodę a glonojadowi musiałby kupować pastylki aby nie zdechł.

 

co 2 , 3 dni wymieniac wode ??? :roll:

pastylki trzeba kupowac ale to zaden problem :roll:

DO GLONOJADAA 7 L TO ZA MAŁO !!!

SKARŁOWACIAŁ BY W TYCH 7 L ....

wiec glonojad odpada..

 

EDIT:

 

shaniqa10 mam pytanie ile cm mają papuzie.

 

7 cm moze 8 :) mierzone od linijki przed chwilką :)

 

mod: edycja postów nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę do Janek sklepu zoologicznego dowiedziałem się jednej rzeczy że jak papuzie są to musi być akwarium około 160-180 minimalnie radzę zmienić ja zmieniłem ze 105l na 260l. Tobie też to radze ale kiedy będą miały około 15cm. Moje mają około 15-20 cm.

 

EDIT:

 

Może przesadziłem że co 2-3 dni ale raz w tygodniu powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KULE Są często spotykane w akwarystyce, szczególnie w zestawie ze złotą rybką. Akwaria takie ładnie się prezentują i można je oglądać ze wszystkich stron. Jednak coraz częściej są krytykowane przez akwarystów. Zbiorniki takie mają przeważnie małe pojemności co sprawia, że hodowane w niej rybki żyją na niewielkiej przestrzeni. Wpływa to niekorzystnie na ich rozwój i samopoczucie. Poza tym znajdujące się w niej ryby niejednokrotnie cierpią na choroby oczu spowodowane zniekształceniami powstałymi przez zaokrąglone szkło. Zbiornik taki ponadto jest dużo droższy niż zbiornik o podobnej wielkości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Już na pewno nie dokupuj żadnych ryb do tej kuli, trzymaj tam tego bojownika, kup jemu jakąś żywą roślinkę.

Radził bym małe akwa (ok. 10 l) i go trzymaj. ;)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do szklanej Kuli polecam ogórki albo paprykę:). Tak bardzo serio to kula nie daje pola do popisu i moim zdanie nie można w niej stworzyć odpowiednich warunkó dla rybek nie mówiąc już o estetyce ....To tylko moje zdanie nie mówię ze nie widziałem ładnych kul ale to Tylko zbiorniki robione przez profesjonalistów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...