Skocz do zawartości

Posadziłem rosliny. Co dalej???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś dokupiłem roślinki do swojego akwarium i je posadziłem. Dodam że nawet dużo tych roślin. Podłoże mam aquasubstrat(chyba). Dziś pod te roślinki dałem po 1/4tabletki na jedną sadzonkę. Nie mierzę parametrów, na tygodniu kupie testy.Świecę 10h/24 światło 0.27W/l. Jutro zamierzam podmienić trochę wody. Rośliny które mam to:

-moczarka

-kabomba

-microsorium

-Heteranthera zosterifolia

dziś dokupiłem:

-bacopa monieri

-chlorophytum (chyba Chlorophytum bichettii)

-jeszcze jedna jest ale nie znam nazwy(ma duże liście)

 

Przez ostatnie dwa tygodnie nie stosuję nawozów tylko EasyCarbo.

W domu mam takie nawozy:

-aqua plant (bez azotu i fosforu)

-aquaflorin (potas)

-Ferro aktiv (żelazo)

-Easy Carbo

-Bimbrownia (CO2)

 

1. Czy te wszystkie nawozy wlać???

2. Czy podawać co2 z bimbrowni???

3. Proszę o inne wskazówki dotyczące tego tematu

4. A i czy będą one rosły u mnie???

proszę o pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobra rzeczą będzie to ,że zaczniesz podawać potas,tylko proponuje zakup o niebo lepszego potasu niż ten rozcieńczony aquaflorin.Jeśli chodzi natomiast o inne składniki ,to najpierw sprawdź jakie masz wartości innych pierwiastków w akwarium ,a potem zaplanuj sobie dawkowanie i podawanie ich.

Piszesz ,że masz 0,27W/L no troszeczkę za mało, podciąg oświetlenie tak do 0,45W /L i podawane przez ciebie easy carbo i co2 z bimbrowni będzie miało większy efekt niż obecnie ,bo na pewno jest bardzo słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jutro podam wszystko(boje się że mi rośliny zgniją a zanim ja kupie testy wolę teraz wlać).

 

A mam jeszcze taką sprawę:

Dziś moja mama kupowała te rosliny i rybki. Mówiłem jej żeby kupiła 10 neonek,3otoski(docelowo 6)4 kakadu

To pani w sklepie podała 10 neonek, zamiast otosków dała 2 kirysy żółtopase i jednego chyba kiryśnika, a kakadu nie było.

Moje pytanie polega na tym Czy kirysy żółtopase nie wygrzebią mi roślin??? (kirysy mają około 5cm). Będę chciał je sprzedać, ale to długo potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirysą na pewno będą smakowały neonki a o roślinki się nie martw nie powinny nic im zrobić i kiryśnik też obowiązkowo do oddania i skoro Twoja mama brała je dziś to chyba jutro możesz je jeszcze oddać ? tym bardziej że chciała co innego a jej wcisneli coś co kompletnie się nie nadaje do takiego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jutro podam wszystko(boje się że mi rośliny zgniją a zanim ja kupie testy wolę teraz wlać).

 

Lepiej nie wlewać, szczególnie wszystkiego na raz i w dawkach zalecanych przez producenta.

Rośliny dopiero kupione, jeszcze się nie zaaklimatyzowały, ilość światła [a co za tym idzie prędkość wzrostu i zapotrzebowanie u roślin na "papu"] niewielka...

Jeśli nie lejesz wody z RO to pamiętaj że kranówka jałowa nie jest, można powiedzieć też że ryby "produkują" dodatkowo naturalny nawóz.

Nie bój się, nic Ci od tak nagle nie zgnije. W tym momencie bardziej bałbym się o światło, a nie nawóz. Zresztą jeśli przesadzisz z nawożeniem to rośliny też super warunków mieć nie będą...w przeciwieństwie do glonów. Cześć z tych roślin miałem u siebie bez nawożenia i nawet rosły. ;)

Nawozić zacznij jak ustalisz odpowiednie dawki.

 

Co do obsady - jakiej wielkości jest akwarium?

 

PS:

-chlorophytum (chyba Chlorophytum bichettii)

To nie czasem roślina doniczkowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawozić zacznij jak ustalisz odpowiednie dawki.

 

Tylko nie wiem kiedy zakupię testy i nie wiem czy wogóle zakupie, bo z kasą krucho

 

Co do obsady - jakiej wielkości jest akwarium?

 

Akwa ma 140l

 

PS:

-chlorophytum (chyba Chlorophytum bichettii)

To nie czasem roślina doniczkowa?

 

Też tak myśle, ale w sklepie podała taką(tak to jest jak się samemu nie pojedzie)czytałem o niej to chyba da radę.

 

Ps. do zoologa mam dość daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogą Ci nie przyjąć ryb, które wcisneli Twojej Mamie ? nawet o nie, nie pytała. powiedz, że się dowiedziałeś, że one nie pasują do Twojego litrażu a nie chcesz ich męczyć :)

 

Sprzedawcy są różni... Mogą wymyśleć jakiś pretekst i ryb nie przyjmą. Co gorsza, ryby powinny wytrzymać drogę do zoologicznego gorzej może być z drogą powrotną ,która może zakączyć się dla nich tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...