Skocz do zawartości

Filtr zewnętrzny do akwarium 300l


piotr.i.am
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz dojrzałe, dobrze ułożone akwarium i nie masz inwazji glonów to raczej lampa UV będzie tylko robić z wody zupę martwych organizmów (coś jak mleko UHT), jestem przeciwnikiem robienia w akwarystyce rzeczy profilaktycznie czy na wszelki wypadek. W przypadku ataku glonów w tak dużym zbiorniku lampa może być jedynym skutecznym rozwiązaniem, ale nie zapominajmy, że lampa eliminuje tylko skutek :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji ja polecam ci kubełek Eheima lub JBLa,oczywiście mocniejszy niż teoretycznie przewidziany na twój litraż.Jak sprawdzasz moc filtra to od podanego przepływu odejmij 20% i wtedy będziesz mieć faktyczny przepływ.To istotne w wyborze filtra,bo przecież to nie jest mały wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam się nad filtrem z lampą dlatego że mam teraz straszny problem z glonami. Posiadam jakiś filtr zewnętrzny za jakieś 300 zł i jest bardzo tandetny. Wcześniej miałem BLUWAVE 07 i woda była dużo lepsza ale musiałem czyścić co tydzień a ja nie mam czasu na tak częste mycie. Dlatego postanowiłem zainwestować w jakiś bardzo dobry filtr żeby nie było problemów z wodą, tylko nikt nie potrafi mi powiedzieć co będzie najlepsze. Nie jestem specjalistą w dziedzinie akwarystyki i bardzo bym się cieszył jak ktoś by mi dał jakąś naprawdę pewną propozycję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmówce, choć nie będzie to odkrywcze: lampa zapewni tylko eliminacje skutku, a skuteczna walka z glonami wymaga wyeliminowania tego co powoduje nadmierny ich rozwój. Ktoś może powie łatwo ci się mówi jak nigdy ci glony w akwa nie wystrzeliły. Zaiste, to że nigdy nie przerabiałem tego problemu o czymś świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z glonami dlatego że dużo światła słonecznego pada na akwarium. Niestety nie mogę go przestawić.

W tym momencie mnie zagiąłeś, nie mam pojęcia co by Ci doradzić w tej sytuacji, tym nie mniej nie słyszałem o jakichś wkładach filtracyjnych wspomagających walkę z glonami. Na szczęście jest dużo mądrzejszych ludzi ode mnie na forum i mam nadzieję że ktoś wrzuci opis jakiegoś remedium tego problemu. Sam, aż jestem ciekawy. Może w tej sytuacji lampa wydaję się niegłupim pomysłem, pytanie na ile jest ona skuteczna, bo przyznam, że nie mam pojęcia jak ona te glony miałaby zwalczać, poza tym, że zabija wszystko na co pada jej światło. Ale jak się to ma do glonów :?::?::?: , przeca one prze nią nie przepływają. Bardzo bym prosił żeby mnie ktoś oświecił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Teraz mam nowy problem... 2 tygodnie temu wylałem całą wodę, wygotowałem kamienie itd. założyłem akwarium od nowa, tydzień temu wpuściłem rybki (50 małych pyszczaków) i dziś robi mi się mętna woda, zaczyna przybierać biały kolor. Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi w tym akwarium? Ja zrzucam winę na filtr bo jak go założyłem przed tym wielkim czyszczeniem zdarzyło mi się też tak 3 razy w ciągu pół roku, wtedy tłumaczyłem sobie to tym że akwarium jest już za długo bez generalnego sprzątania. Czy to jest możliwe żeby filtr powodował takie dziwne reakcje w akwarium? Cały czas chciałbym się dowiedzieć czy zmieniać filtr czy źle zarządzam akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę cały czas nad nowym filtrem i już prawie zamówiłem ten co dcieslik polecił mi Eheim Professionel III 2073 i jak trochę poszukałem to znalazłem jeszcze Eheim Professionel 3 350T 2173 to jest chyba jakiś nowszy model i ma grzałkę w środku ale zauważyłem że ma jeden koszyczek mniej na wkłady. Czy to będzie jakaś znaczna różnica? Który lepiej kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...