Skocz do zawartości

112 L by tyshek


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nikt nie odpowiedział na pytanie o podmianę to się w tej kwestii udzielę :P

Wody nie podmieniaj aż zajdzie taka konieczność (więc nie wcześniej niż będą tam pływać ryby od co najmniej kilku dni)!

W dojrzewającym zbiorniku podmiana wody powoduje wyłącznie wydłużenie okresu dojrzewania - akwarium się stabilizuje, a podmianą destabilizujesz je na nowo (zaburzasz proces częściowo go cofając, a właściwie wydłużając w czasie). Poza tym przy wpuszczaniu ryb, akwarium powinno być dojrzałe i stabilne (zasiedlone bakterie, a parametry stałe i zgodne z zakładanymi) i niema tu znaczenia czy akwarium stało 2 tyg czy 4 tyg - żeby wiedzieć czy to już, trzeba regularnie robić testy (ostatecznie czekać do oporu).

Przy okazji testy może przybliżyłyby ci skąd te pojawiające się glony?

Co do "glonojadów" to mogę ci powiedzieć, że trzeba by je dobierać w zależności od glonów pojawiających się w zbiorniku bo w zasadzie każdy z nich preferuje nieco inne zestawy. Myślę, że tu lepiej będzie wybrać Otoski, ale przede wszystkim dobrze jest glony usuwać mechanicznie - ich nadmiar nie jest spożywany przez "glonojadów", a to co jest blokuje wzrost roślin wyższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nieuchronnie zbliża się dzień tj. środa 8 grudnia w którym to mam zarybić akwarium,lecz chyba wszystko szlag trafi :mrgreen: Co zaobserwowałem już wczoraj-okrzemki mają się aż za dobrze :cry: Żabienica pokryta prawie w całości ,na ściankach baniaka widzę jakieś nitki,to też glony :| Światło przez ostatni tydzień max 8h,filtr na okrągło.Wpuszczać ryby czy atakować glony chemią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrzemkami zupełnie się nie przejmuj. Możesz zwiększyć oświetlenie, to z reguły pomaga.

 

Nadmiar okrzemków postaraj się zebrać palcami z powierzchni liści.

 

Mam do Ciebie jeszcze pytanie. Wymieniłeś świetlówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za słaby... ;)

To też może być powód powstawania okrzemek.

 

Żeby nie wyrzucać kasy w błoto to sobie zostaw ten filtr jako mechanik i dokup kaskadę/kubeł.

Zarybiać możesz, ale stopniowo i najlepiej nie wszystko do czasu aż pracuje w akwarium tylko sam chiński filtr wewnętrzny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się, wesoła obsada już pływa :mrgreen: a są to :

 

neonki-mała ławiczka 18 szt

gupik-parka

kirysek- 2 szt,

bojownik- 1szt

otoski-być może będą pod koniec tygodnia

 

Wracając do wody,jest jeszcze lekko mętna :zamieszany: kolega wczoraj mi napisał że filtr do wymiany.Kumpel z pracy ,stary akwarysta z sukcesami jak zobaczył mój kamień w baniaku odrazu kazał dla sprawdzenia go wyjąć i zobaczyć czy on nie jest przyczyna zmętnienia wody.czekam kilka dni może się woda wyklaruje.Fota kamienia niżej.

 

Dołączona grafika

 

Jeżeli chodzi o okrzemki,najbardziej mnie irytują na ściankach akwarium :evil: na roślinkach i kamieniach tak się prezentują,nie gańcie mnie za tapetę,mam w planie ja wymienić.

 

A tu tak ogólnie jak się prezentuje akwarium

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dziś zrobiłem pierwszą podmianę wody 10%,po czterech dniach po wpuszczeniu rybek.Przy okazji wyjąłem korzeń jeszcze raz go wygotowałem chyba ze wie godziny,potem dokładne szorowanie w bieżącej wodzie.Woda jakby mniej mętna,bardziej klarowna.Filtr bankowo do wymiany ,będzie zewnętrzny.Przy okazji wyczyściłem ścianki akwarium i filtr.Chciałem wyczyścić żabienice z okrzemek ,chyba nic to nie dało ,roślinka powoli umiera,natomiast kabomby i moczarki rosną ,to cieszy.

 

Ryby jak widzę mają się dobrze,pływają aż miło popatrzeć,czekam jeszcze na otoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...