Skocz do zawartości

112 L by tyshek


Rekomendowane odpowiedzi

Witka :)

 

W chwili obecnej akwarium jeszcze dojrzewa ,woda jak widać jeszcze troszkę mętna,zdjęcie robione aparatem ,gorsza jakość jeszcze :lol: Roślinek dołożę po weekendzie ,kolega będzie robił małe koszenie w weekend w swoim baniaku.Jeżeli chodzi o obsadę to bankowo dla mnie będą neonki 10-15 szt,dzieci chciały welonki 2 szt. :lol: wydaje mi się że za małe na nie akwarium.Myślę jeszcze nad glonojadem może 2 szt, jednym skalarku,może gupiki-parkę.Co myślicie ? Krytyk biorę na klatę :mrgreen:

 

ogólne 112l

oświetlenie -2x18

filtracja -JBL Cristal Profi e900

technika CO2 -bimbrownia,w planach butla

gatunki i ilość ryb- neonki,otoski,gupiki,krewetki

rośliny- nurzaniec,żabienica,kabomba,moczarka

inne sprzęty -nocny led

podłoże-żwirek bazaltowy,czarny

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.-kulki w podłożu

parametry wody ........

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o obsadę :)

 

Jeżeli chodzi o roślinkę to żonki sprawka :zamieszany: wiedząc o moim planach związanych z powrotem do hobby kupiła mi w prezencie tak na start taką roślinkę,jak przybędzie żywych to usunę ją.W innym miejscu pytałem o temperaturę ,obecnie mam 27 st.grzałka wyłączona ,w pokoju 23 st,nie za dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci zaproponuje obsadę do tych neonek

neonek jeśli innesa daj ok 20

do tego na dno 6szt kiryski np lamparcie (ale możesz wybrać jakikolwiek gatunek ale pamiętaj żeby to był jeden)

6 otosków albo parkę glonojada niebieskiego

jak chcesz daj też bojownika na pewno będzie się dobrze prezentował na tle reszty

i to powinno starczyć ;)

ewentualnie napisz jakie Ci się inne rybki podobają to może uda Ci się coś z tego dobrać

Temperatura najlepiej w granicach 25 stopni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no otoski sa bardziej wydajne niż glonojad

Chyba tak :) wszyscy je polecają,w zoologicznych w moim mieście raczej są rzadko do dostania :cry:

 

Z welonki chyba jednak zrezygnuję,ten bojownik mnie zaciekawił,uratuje jednego z pudełka :mrgreen: dwa rozumiem że raczej już nie ?

 

Nie chce gupików,mieczyków i molinezji :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalarki to za mały baniak po drugie jeden ??? to nie Tom Hanks w Cast Away , lubią z kimś popływać.

 

co tam za światełko masz? ile ma mocy? , jak chcesz więcej żywych roślin może trzeba dołożyć wattów.

policz ile masz na litr. na forum znajdziesz

 

p.s

 

i nie daj żonie meblować ci twojego akwarium , wystarczy że robi to za ciebie w Twoim własnym domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym meblowanie akwarium to się nie zgodzę.Niech kobitka ma swój wkład,wtedy nie będzie "pyszczyć". :D Tylko wytłumacz jej wyższość natury nad sztucznym badziewiem.Co do obsady to ja bym ci polecała sporą ławiczkę neonów (nawet bym się skusiła na 20 sztuk) i do tego na przykład krewetki na dno.I tyle.Będzie ciekawie i inaczej niż mają inni.Też ostatnio myślałam o powrocie do neonków,ale u mnie to nie zda egzaminu-byłoby to zbyt drogie żarełko dla moich Motylowców.Będę śledzić temat,bo jestem bardzo ciekawa co wyczarujesz w baniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z to ja bym ci polecała sporą ławiczkę neonów (nawet bym się skusiła na 20 sztuk) i do tego na przykład krewetki na dno.

I tak prawdopodobnie będzie 15-20 sztuk jeżeli chodzi o neonki :D Widziałem u kumpla taką ławiczkę i świetnie się prezentowała,w stadzie moc :lol: Krewetki to też dobry pomysł,mam nie daleko do gościa który sprzedaje na All... także chyba poważnie wezmę pod uwagę Twoją sugestie :)

 

Co do oświetlenia, to od razu mi się wydawało że coś niemrawo się prezentuje :cry: pokrywa od Wromaka i jak dobrze pamiętam 2x 15 Watt ,czyli licząc 0.5 Watta na litr to zdecydowanie za mało,wychodzi mi że powinno być nie całe 60 Watt ,o ile dobrze policzyłem :roll: Szukałem świetlówek na All... i nic ciekawego nie rzuciło mi się w oczy :help: Widziałem folie lustrzaną,czy ona coś pomoże,czy lepiej zainwestować w mocniejsza świetlówkę :?:

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 2x18 co daje 36 watt a to daje o wiele mniej niż 0.5w ;)

najlepiej jakbyś dodał jeszcze jedną 18w

Zgadza się mam 2x18 Watt,dziś zdjąłem pokrywę i sprawdziłem.

Szerze nie wiem gdzie by się miała zmieścić ta dodatkowa 18Watt :zamieszany: muszę doczytać.Czy nie lepiej zmienić świetlówki na większe? Te w pokrywie to Polamp 18 Watt , 6500 k ,Daylight, T 8 oczywiście,myślę że to lipa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na małe podsumowanie :mrgreen: już tydzień minął jak zalałem akwarium :) Woda nie jest już tak mętna jak po zalaniu, aczkolwiek do kryształu jeszcze brakuje :zamieszany: to chyba normalne ? W międzyczasie wywaliłem z filtra węgiel ;) Natomiast zastanawia mnie jedna sprawa-woda jest koloru lekko brązowego bądź słabej herbaty,Czytałem że powodem może być korzeń,oczywiście gotowałem go w solance,może po kilku podmianach wody zabarwienie zniknie ? Obsada już wybrana :) :

 

20 x neon

4 x kirysek

4 x otoski (jak będą dostępne)

1 x bojownik

2 x red chery

 

Roślinki mam na razie trzy ,nawet nie wiem co to jest dokładnie :P szukam linka do tematu-jakie na początek roślinki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy garbnik wydzielający się z korzenia może barwic inne rzeczy niż wodę ? Zauważyłem jakiś dziwny brązowawy nalot na białych kamykach,na żabienicy też się pojawił w postaci niewielkich placków na liściach.Chyba że to są glony :|:evil: ?

 

Zrobiłem tez jeszcze inną rzecz,mianowicie białym papierowym ręcznikiem przetarłem szybę akwarium od wewnątrz i został lekko brązowy ślad :zamieszany: Kiedy zrobić pierwszą podmianę wody,czekać do tych dwóch tygodni? Przyznam że woda nie jest już taka mętna jak po zalaniu ale doszła do jakiegoś momentu i na tym koniec,nic się od kilku dni nie poprawiło :|

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz jakby tam filtr nie był cały czas włączony i woda nie dojrzewała tylko zaczęła się psuć może korzeń nie był spreparowany ale wątpię, że to przez niego

Filtr 24h na dobę,może jest za słaby ? HJ-611B , 450 L/h,korzeń kupiony w sklepie akwa. gotowałem go i wyczyściłem pod wodą szczotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalot jest brązowy,przeczytałem że to okrzemki,często powstają właśnie w nowo założonych zbiornikach,problem podobno sam znika w 9 na 10 przypadkach,pomagają też ryby Otocinclus.Temperatura tez robi swoje ,cały czas mam 25-27 st.Baniak stoi w ciemnym pokoju,światła słonecznego praktycznie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...