Skocz do zawartości

microsorium


Rekomendowane odpowiedzi

Aha, a czemu kulki nic nie pomogą? Innym pomagają.

Microsoria najlepiej uprawiać przwiązane do kawałka korzenia (drewna czy płaskiego kamienia)a nawet jako rośliny pływające,więc substancje pokarmowe pobierane są bezpośrednio z wody a nie z podłoża(chociaż u mnie wieloletnie kępy tych roślin wrastały częściowo swoimi cienkimi,czarnymi korzeniami w porowate ziarna żwiru),który nawet po przenoszeniu do innych zbiorników pozostawał do nich przytwierdzony)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się tak wtrącę bo mam właśnie szczepkę microsorium i nie chcę jej zmarnować, można też przywiązać do kokosa? Czy musi to być koniecznie korzeń albo kamień?

a nawet jako rośliny pływające,więc substancje pokarmowe pobierane są bezpośrednio z wody a nie z podłoża

to chyba wszystko wyjaśnia ;) obojętne do czego przywiążesz. Ważne żeby korzenie nie były w żwirku bo mogą, choć nie muszą zgnić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. Jakie masz akwarium i jaki rodzaj światła ?.

Mnie się pytasz czy autora tematu? Mam Juwel Colour-Lite 30W 6800K oraz Polamp Daylight 30W 6500K ale dzisiaj powinny przyjść jeszcze Sylvania Aquastar 10000K 39W i Sylvania Grolux 8500K 39W bo przerabiam oświetlenie :) Akwa 200 litrów.

 

Kamil554 dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...