Skocz do zawartości

112l - filtr HW-302 1000l/h


lukk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W filtrach zewn. ważna jest pojemność filtra zewn. a nie jego przepływ.

Niestety w aukcji nie znalazłem tej informacji.

Filtr 5l z przepustowością 1000l to jak kratka w ścieku ulicznym - nic nie da.

Woda musi płynąć z odpowiednią prędkością aby została przefiltrowa.

 

Przeciw glonowm można mieć albo rybki, albo odpowiednią ilość roślin, albo chemię - zależy co wybierzesz.

Filtr mechaniczno biologiczny zewnętrzny nie daje ci gwarancji krystaliczności wody.

W wodzie mogą być tysiące powodów do tego ay nie była krystalicznie czysta.

 

Ale może się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic kupię a później zobaczę w praktyce co z tego będzie, tak prawdę mówiąc chodzi mi o krystalicznie czystą wodę której nie miałem od samego początku od założenia mojego akwarium a mam też problem z glonami których nie wiem jak wytępić.. Kubełek ponoć pomaga w tym że nie trzeba tak często podmieniać wody czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciw glonowm można mieć albo rybki, albo odpowiednią ilość roślin, albo chemię - zależy co wybierzesz.

Filtr mechaniczno biologiczny zewnętrzny nie daje ci gwarancji krystaliczności wody.

W wodzie mogą być tysiące powodów do tego ay nie była krystalicznie czysta.

 

 

A jakie to rybki? Jaka to jest odpowiednia ilość roślin? Chemii racej nie chcę stosować, test wody wykazał że jest idealna więc nie rozzumiem o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę trzeba podmieniać 20-30% raz w tygodniu. Taka jest zasada.

 

A tu znalazłam więcej informacji o tym kuble:

http://akwarystyczne.info/printview.php ... 26797c2db7

 

A ja z glonami próbuję walczyć odnajdując ich przyczynę. Dałam radę już okrzemkom i sinicom. Teraz zwalczam krasnorosty i nitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to rybki? Jaka to jest odpowiednia ilość roślin? Chemii racej nie chcę stosować, test wody wykazał że jest idealna więc nie rozzumiem o co chodzi...

Rybki: Otoski, Molinezje, Mieczyki, Kiryski

Rośliny: na 1-2l akwarium - jedna sadzonka - zależy czy wolno rosnąca czy szybko.

testy wody nie podadzą ci powodów z których są glony.

Poczytaj o glonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam zależność wzrostu krasnorostów od nawożenia CO2. Pojawiły się jak bimbrownia przestała działać. Jak wymieniłam zacier przyhamowały. Teraz dość często go dosładzam tak aby wydajność nie spadła. Resztę usuwam ile się da ręcznie. Zastanawiam się nad wymoczenie mchu w roztworze kwasku cytrynowego. A nitki póki co ręcznie usuwam. Ale podejrzewam, że to od przenawożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam zależność wzrostu krasnorostów od nawożenia CO2. Pojawiły się jak bimbrownia przestała działać. Jak wymieniłam zacier przyhamowały. Teraz dość często go dosładzam tak aby wydajność nie spadła. Resztę usuwam ile się da ręcznie. Zastanawiam się nad wymoczenie mchu w roztworze kwasku cytrynowego. A nitki póki co ręcznie usuwam. Ale podejrzewam, że to od przenawożenia.

 

Bimbrowni niestety u siebie nie zrobię, też usuwałem ręcznie poprzez wyrywanie zaatakowanych liści, łodyg itp. niestety ponad połowa roślinek poszła do kosza:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam filtr z tytułu tematu w 168l i doskonale daje sobie radę.

Szczerze powiedziawszy przepływu 1000l/h to on w rzeczywistości nie ma, ale to mało ważne.

Filtr kosztuje mniej więcej tyle co FZN3, a ma jakieś 4-5x więcej miejsca na wkłady filtracyjne - łącznie coś około 5l.

W tej cenie, do 112l lepszego filtra nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałam linka, w którym jest napisane, że ma pojemność 12l. A gdzieś jeszcze widziałam, że ma regulację. ;)

Czyli co kupujemy? ;-)
Mam ten filtr i 12l tam nie wejdzie, nie wiem ile dokładnie ale sądzę że zmieści się tam nie więcej niż 5l wkładów. Może masz na myśli większy model?

 

Jak już pisałem - w tej cenie nic lepszego nie kupisz.

Da radę. W tym litrażu FZN3 daje radę, a on jest nieporównywalnie mniejszy od tego kubła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten filtr i 12l tam nie wejdzie, nie wiem ile dokładnie ale sądzę że zmieści się tam nie więcej niż 5l wkładów. Może masz na myśli większy model?

Jak już pisałem - w tej cenie nic lepszego nie kupisz.

Da radę. W tym litrażu FZN3 daje radę, a on jest nieporównywalnie mniejszy od tego kubła.

1. no coś około 5-7l to jestem skłonny uwierzyć.

2. FZN3 - lepsza marka a nie jest to marka Hi-End, mimo wszystko - lepsza gwarancja czystości.

To moje zdanie.

 

Jeśli uważasz że Ci to wystarczy - kupuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...