Skocz do zawartości

CO2 - jaki sposób najtańszy?


japko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z bimbrowni (jak liczyłem ok. 100zł na rok) ,

skoro tak policzyłeś, to rzeczywiście jest to najtańszy sposób,

jednak przy 200litrach (sam mam tyle), nie wiem czy ilość Co2 wystarczy :D dojdzie do tego jeszcze po pewnym czasie czynnik ludzki czyli "nie chce mi sie zrobić nowego zacieru" i już w ogóle sprawność bimbrowni pozostawi wiele do życzenia.

Ja na okazję kupna butli polowałem około dwóch tygodni na allegro, ale opłaciło się... komplet za 140zł to niedużo, a w porównaniu z bimbrownią na prawdę jest różnica i ilości Co2 i w wygodzie używania i w komforcie psychicznym, bo już nie martwię się że w nocy rozpieprzy mi butelkę a ja zawału dostanę i zejdę podczas snu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cytrynownia (w sensie kwasek+soda) może się wypowiedzieć ktoś kto używa?

Mam od kilku dni - zakładając , że sodę i kwasek kupuję na allegro i biorąć pod uwagę dotychczasowe zużycie.

 

Przy 118 litrowym zbiorniku miesięcznie wyjdzie około 15 zł za odczynniki.

 

Kupując w sklepie kilkaktornie więcej (20g kwasku kosztuje 75 - 85 gr. :shock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie najlepsza jest butla. Wraz z osprzętem przy zakupie to spory wydatek, natomiast biorąc pod uwagę prostotę obsługi, oraz czas użytkowania wychodzi najtaniej. Na allegro można upolować elementy bądź cały sprzęt po dobrych cenach, wystarczy tylko trochę cierpliwości, ze swojego przypadku podam, że upolowałem tam używany reduktor aquamedic za połowę ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przy 118 litrowym zbiorniku miesięcznie wyjdzie około 15 zł za odczynniki.

 

 

Koszt nabicia butli 1.5kg około 10pln. W 100l akwa starczy na hmm...około 3-6 miesięcy.

Koszt nabicia butli 10kg około 40pln. W 100l akwa starczy na hmm...około 2-3 lata.

Ceny wyszukane na szybko w googlach i zaokrąglone w górę.

 

Nie sądzę, że znajdziecie tańszy sposób na co2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...