Jump to content

Nawóz


Recommended Posts

szczerze to mogę powiedzieć tylko tyle ze nie ma takiej potrzeby specjalnie wydawać kase na nawóz te gatunki jesli będą miały dostęp do światła i czystą wodę powinny roznąc bez niczego;) A jak już bardzo będziesz chciał czymś nawozić to delikatnie masz malutki zbiornik do tego malutko roślin i możesz wyhodować tylko kolonie glonów :)

Link to comment
Share on other sites

Coś mi się obiło o uszy, ale z tym chyba ostrożnie należy się obchodzić...można prosić o jakieś szczegóły typu: gdzie to dostać, jak stosować itp.?... Może jakieś linki do stronek informacyjnych, takie dla ludzi, co z chemią są na bakier? :)

Link to comment
Share on other sites

Zaciekawiłeś mnie tą saletrą, że tak łatwo zdobyć, więc pogrzebałam i znalazłam to:

 

http://www.holenderskie.pl/

 

http://pomoce.akwahobby.com/kalk_chem_KNO3.php

 

Ten ostatni link pomoże Ci dobrać odpowiednie proporcje. Niestety, ja nie skorzystam, ponieważ sama borykam się z nadmiarem NO3 w moim akwarium, więc nie będę kombinować. Też radzę Ci najpierw zmierzyć. Może się okazać, ze wcale KNO3 nie potrzebujesz ;)

Link to comment
Share on other sites

"Korzystając z kalkulatorów, wyliczyłem, że aby stężenie NO3 wzrosło o 13ppm muszę rozpuścić 2ml KNO3 w 10ml H2O i wlać całość do baniaka. Wody wyjdzie z 100l w akwarium... "

 

Cytat z konkurencyjnego forum. Czyli powinieneś to rozpuścić w wodzie (wydaje mi się, że w destylowanej, aby roztwór był czysty) i wlać to do akwarium przy podmianie wody, a ile, to chyba musisz przekształcić jakoś kalkulator, który Ci podałam, albo musisz pogrzebać w sieci i poszukać "gotowca" :|

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...