Skocz do zawartości

małże jako filtr akwaterrarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam małże i kraby razem już od roku i puki co małże radzą sobie co do filtracji to mam ich 3 szt wielkości dłoni kraby są mniejsze od nich w tym akwarium pływają razem pielęgnice managuańskie carpinte i zbrojniki zbiornik jest co prawda mały bo na 250l ale to zbiornik przejściowy w nim nie mam żadnego filtra tylko napiwietrzacz oraz owe małże i to co moge powiedzieć na ten temat że w innych zbiornikach zdarzają się choroby a w tym jeszcze nic się nie dzieje woda jest bardzo czysta bez zapachu powiem więcej jakiś czas temu miałem problem z ospą więc wpadłem na pomysł i wpuściłem do tego zbiornika z małżami chore rybki po około 3 tyg rybki nadal pływały ale już ospy nie miały wiem że może to zbieg okoliczności ale od tej pory z ospą oraz nowo zakupionymi rybami robie tak że wpuszczam je do zbiornika z małżami a i jeszcze jedno jakiś czas temu był u mnie kumpel aby zrobić testy wody i wyszły rewelacyjnie choć woda w tym zbiorniku od ponad roku jest tylko dolewana ta część co odparuje

ps.nie radze tylko wpuszczać bocji bo ja zrobiłem ten błąd i bocja tygrysia została bez pyszczka myślała że małża to żarcie i chciała sobie ją zeżreć niestety wsunęła pyszczek do muszki małży a ona się zamkneła więc tego nie radze robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...