Skocz do zawartości

Shrimp Set 30


ciambor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do założenia zbiornika shrimp set 30l. Na pewno będą w nim krewetki ale co jeszcze na razie nie wiem.

Tematów odnośnie zestawów aquael'a/krewetkariów na necie jest sporo ale ciężko znaleść konkretne informacje, a mam kilka niejasności :)

Po pierwsze jakie rośliny/mchy będą się dobrze czuły przy świetle jakie jest w gotowym zestawie (świetlówka 11W). Jako podłoże planuję AQUA SUBSTRATE + trochę piachu o b.drobnej frakcji (sporo zostało po tynkowaniu domu:)) Czy takie podłoże będzie pasowało krewetkom? No i jakie roślinki do tego?

Czy możliwe jest utrzymanie ładnego akwarium bez dozowania CO2?

No i jeszcze takie pytania: jak długo świecić tą świetlówką 11W, ile godzin dziennie powinien chodzić filtr?

Wiem że sporo pytań ale będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakie rośliny/mchy będą się dobrze czuły przy świetle jakie jest w gotowym zestawie (świetlówka 11W).

Nie jestem specem, ale mchy nie potrzebują aż tak dużo światła. Na pewno roślinki wszystkie cieniolubne a że jak to jeden z "mądrali" tego forum powiedział że jak dojdzie podłoże to wysokość roślin od świetlówki nie będzie aż trak duża więc nawet rośliny bardziej wymagające i trawniczki powinny dać radę.

 

Jako podłoże planuję AQUA SUBSTRATE + trochę piachu o b.drobnej frakcji (sporo zostało po tynkowaniu domu:)) Czy takie podłoże będzie pasowało krewetkom? No i jakie roślinki do tego?

 

Podłoże się nadaję. Mam nadzieję że piasek nie jest zanieczyszczony przez różne zwierzęta.

Rośliny, to wszystko zależy od Ciebie. Pooglądaj sobie galerie i zobacz jakie rośliny się Tobie podobają

 

Czy możliwe jest utrzymanie ładnego akwarium bez dozowania CO2?

Tu zależy wszystko od roślin jakie będziesz posiadał. Na pewno pomoże w tym lanie easy carbo.

 

No i jeszcze takie pytania: jak długo świecić tą świetlówką 11W

na początku zacznij od 6 godzin dziennie a potem systematycznie podnoś co godzinę na tydzień do 11 - 12 godzin na doby. Nie robisz przerw w świeceniu tylko świecisz przez cały czas jednym ciągiem. Jak ci zależy na rybki wieczorem popatrzeć to zapalasz im światło koło południa.

 

le godzin dziennie powinien chodzić filtr?

Filtr chodzi cały czas 24/7

 

 

Witamy serdecznie na forum i powodzenia w akwarystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ dzięki!

 

Co do piasku to go odpowiednio przygotuję przed wrzucieniem do awka. Jeśli chodzi o podłoże Aqua Substrate to czy jest jakaś alternatywa dla niego - tańsza?

Zakładając grubość warstwy 5cm, akwarium w rzucie ma 30x30, wychodzi mi 4500cm3 = 4,5litra = ile kg podłoża?

 

Z tym filtrem to w sumie głupio się pytałem.. wiadomo że powinien chodzić 24h/dobę ale myślałem że może przy tej objętości akwarium i jego charakterze będzie można filtr na noc wyłączyć...

Mam nadzieję że oferowany w zestawie filtr będzie cichy i szybko się do niego przyzwyczaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie radzę używać rurki od napowietrzacza tylko ustawić wylot filtra pod kątem ostrym w kierunku tafli wody. W ten sposób pozbędziesz się zbędnego hałasu.

 

Co do podłoża to tak naprawdę nie wiem co chcesz uzyskać a to ma duży wpływ jakie podłoże chcesz dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zwykły żwirek - AS to żyzne podłoże dla roślin, które należy wtedy karmić węglem, bo inaczej glony wygrają. Shrimpsand od Aquaela ma bardzo nierówne parametry i szczerze odradzam - jeden worek zbije ci wodę do pH 6,5, drugi z tej samej palety do 5,5 - totolotek. Niech chłopaki najpierw popracują nad stabilnością produktu. Poza tym te krewetki, o których wspomniałeś (BTW - zdecyduj się na jeden gatunek, ponieważ te dwa sie krzyżują i za pól roku bedziesz miał stado kundelków), mają dużą tolerancje na odczyn i twardość wody. Podaj parametry swojej kranówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffi, pokaż swój baniak, pokaż dokumentację z twojej hodowli krewetek, pokaż cokolwiek...

99,5% krewetek Babaulti to są dzikie Heteropody, które mają fajną handlową nazwę "Babaulti", czasami "Babaulti Rainbow" Pokaż mi chociaż jedno pokolenie, którego się dochowałeś, albo się zwyczajnie odepnij od doradzania wszystkim we wszystkim, bo każda twoja rada jest warta dokładnie tyle, ile twoja ostatnia aranżacja. Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffi, pokaż swój baniak, pokaż dokumentację z twojej hodowli krewetek, pokaż cokolwiek...

99,5% krewetek Babaulti to są dzikie Heteropody, które mają fajną handlową nazwę "Babaulti", czasami "Babaulti Rainbow" Pokaż mi chociaż jedno pokolenie, którego się dochowałeś, albo się zwyczajnie odepnij od doradzania wszystkim we wszystkim, bo każda twoja rada jest warta dokładnie tyle, ile twoja ostatnia aranżacja. Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać.

Spoko ale powiedz czy źle powiedziałem? Są to przecież dwa różne rodzaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w necie taka informacje :

 

"Caridina cf. babaulti się NIE KRZYŻUJE z Neocaridiną heteropodą!

 

Dzika forma N. heteropody jest b. popularnie zwana babaulti przez pomyłkę, i ona będzie się krzyżować ze swoimi barwnymi kuzynami, przedstawicielami Neocaridiny heteropody (red cherry, yellow, white pearl, blue pearl, sakura itp.).

 

"Prawdziwa" Caridina cf. babaulti to przykładowo np. green czy stripes. "

 

Tutaj link do całego tematu :

 

http://www.discusforum.pl/printview.php ... 0f26263e2b

 

A jakie krewetki 3 promile polecasz do RC ktore nie będą się krzyżować ale też będą sie rozmnażać ? SIMONI SIMONI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zwykły żwirek - AS to żyzne podłoże dla roślin, które należy wtedy karmić węglem, bo inaczej glony wygrają.

Chciałbym by mi rosły ładnie roślinki no i bym miał ładnego koloru podloże, dlatego myślę o podłożu AS - ale rozumiem że jak wrzucę AS to będę musiał dozować CO2? Problem w tym że na początek nie chcę się z nim bawić.

Myślałem że to podłoże Aqua to świetna sprawa dla początkującego akwarysty, ale widzę że tak nie jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz dwa :) 112L i 50L (kotnik) teraz planuje 60L krewetkarium :D

 

Wracając do tych tigerów jak u nich z wymaganiami ? nie chodzi mi o parametry wody bo to mozna spr w necie tylko tak czystko "użytkowym" ciężko je utrzymać ? jak z rozmnażaniem ? Nie chce aby mi krewetki za tyle pln padły po 2 dniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Założyłem baniak 30L - gotowy zestaw Shrimp Set - w minioną niedzielę został zalany. Zaraz na drugi dzień zlokalizowałem małego ślimaczka, którego przyniosłem zapewne na jakiejś roślince. Z dnia na dzień jest ich więcej - na razie kilka ale za tydzień może już ich być kilkanaście/kilkadziesiąt.. Wiem że lekarstwem na to zło jest ślimak "helenka" - tylko czy do tak świeżego zbiornika mogę już ją wpuścić? Czym ją później karmić jak pozjada te małe ślimaczki? Nie będzie mi później robić szkody w zbiorniku (docelowo chcę trzymać kilka małych rybek i krewetki)?

No i jeszcze wczoraj zauważyłem mały meszek na korzeniu - zapewne glony zawitały, aż boje się co dziś znajdę w zbiorniku po powroce z pracy..

 

mój zbiornik:

 

Dołączona grafika

 

podłoże AquaSubstrate, lampa 11W, akwa 30L ale wody weszło mi nieco ponad 20L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu grzałka do wymiany - nie ma termostatu i przez przypadek możesz podgotować rybki.

 

Możesz wpuścić helenki, nic im nie będzie. Dwie sztuki powinny Ci wystarczyć. A czym się potem będą żywić - to nie wiem, u mnie jakoś po prostu żyją chociaż od dawna nie mam pozostałych ślimaków. Nic nie robią dla roślinek czy rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...