Skocz do zawartości

Posocznica


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrazy współczucia, jeżeli możesz, odseparuj ryby z wyraźnymi objawami od tych jeszcze zdrowych; w sumie ja też miałam posocznicę w akwa i zbrojnik wyszedł z tego bez szwanku - ale tylko on, nie wiem, dlaczego. Zawsze więc jest nadzieja. Niektórzy polecają kurację preparatem Sera bactopur, ja jednak nie zdążyłam sprawdzić jego skuteczności. No i sprawdź stronkę polecaną przez przedmówcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej bzdurą jest to ze trzeba wyrzucić akwarium.Z opisu wynika ze to posocznica ale dziwne jest u ciebie to że atakuje wszystkie ryby.Przeważnie są to pojedyncze osobniki.Rybki których układy immunologiczne są osłabione przez stres,złe parametry wody itp.dlatego chorują ci samice tym bardziej ciężarne.W moim przypadku była to tylko 1 rybka.u ciebie jest ich niby więcej i sytuacja w akwa jest kiepska.odseparowanie nic tu nie da spróbuj z bactopurem może powstrzymasz chorobę.tylko musisz pamiętać ze ten środek zabija wszystkie bakterie,te pożyteczne też.najlepiej stosować go w ostateczności i na czas kuracji wyciągasz filtr żeby se chodził w jakim wiaderku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście niczego nie wyrzucaj ;) , w twojej kuracji ryby przydał by się inny zbiornik na leczenie chorych ryb. Co do sposobu leczenia zastosuj Sera bactopur direct w podwójnej dawce , do tego po kuracji zajmij się swoim zbiornikiem, bo masz pewnie bardzo złe warunki wodne. Napisz jak dbasz o zbiornik, bo zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Jeżeli choroba ma już zaawansowane stadium to masz małe szanse na jej wyleczenie, ale spróbować warto. Bactopur direct czę sto sprzedają na sztuki więc prawdopodobnie nie otrzymasz ulotki.
Normalnie stosuje się 1 tabletkę na 50 l wody, Ty zastosuj 2. Po trzech dniach leczenia podmiana 40% wody do tego przydał by się wkład węglowy w filtrze.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...