Skocz do zawartości

Bojownik atakuje samiczke.


Durzo Blint
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Poniewaz w akwarium mam bojownika, nie wiem czy jest on Syjamski czy jaki tam.. Dostalem go w prezencie. No i wczoraj dostalem od brata samiczke do niego, zeby bojek nie byl samotny i mial swoja kobiete.

Problem polega na tym, ze on ja ciagle goni jak glupi, biedna ucieka po akwarium a on ja atakuje.

O co tu chodzi? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryjowke juz samiczka sobie dzisiaj sama zrobila w dolocie od filtra :P wleciala tam, cale szczescie ze zdazylem go wylaczyc bo z rybki zostala by tylko plama ;p. Akwarium mam 25l i 60l. Bojowniki trzymam tym 60. 25litrow czeka jakby bylo ta cale tarło ;p . Tak wgl to czemu ma ja zameczyc? :) Jakby kurde nie mogl sie cieszyc tym co ma;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co tu chodzi? :P

O nic. To normalne zachowanie.

 

Jaki litraż?

Jeśli mniejszy niż 54l to o hodowli w haremie można zapomnieć.

Jeśli przynajmniej 54l to możesz dokupić 2 samiczki, wtedy jego "zaloty" nie będą skupiać się tylko na jednej. Ta opcja jest zależna od reszty obsady.

 

PS: Posta pisałem zanim napisałeś litraż. Rady jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna rybka ;p.. Wpuszcze mu tam drugiego bojka to moze wyladowac emocje ;p a nie biedne samiczki atakuje;p [ oczywiscie zartuje ]

No to dokupie mu jeszcze samiczke :P

Kolejne pytanie :

- Moge liczyc ze " zaplodni " te biedna samiczke zanim dokupie mu kolejne? Prawdopodobnie w Zoologu bede w srode albo w czwartek :/ poniewaz moje " miasto " nie posiada takiego sklepu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 2.

 

Z moich własnych obserwacji układ 1+3 jest mniej wybuchowy niż 1+2.

Staraj się kupić jakieś większe samiczki które będą sobie dawały radę z samcem.

 

Dobrze by było gdybyś podał całą obecną obsadę. Być może dokupując samiczki pogorszysz sprawę - wszystko zależy ile ryb pływa obecnie w zbiorniku i jakich. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec :) w zbiorniku plywa.. Bojownik ;p i samiczka;p

roslinka to jeden piekny Anubiasek;p

do tego mam kamienie ;p tak ulozone ze samiczka sie tam chowa jak Bojek ja goni :) w anubiasie tez sie chowa. Musze dokupic pare rzeczy lecz narazie ciezko z funduszem ;p. Rozmnozylbym tego anubiasa ale nie wiem jak dokladnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryjowke juz samiczka sobie dzisiaj sama zrobila w dolocie od filtra :P wleciala tam, cale szczescie ze zdazylem go wylaczyc bo z rybki zostala by tylko plama ;p. Akwarium mam 25l i 60l. Bojowniki trzymam tym 60. 25litrow czeka jakby bylo ta cale tarło ;p . Tak wgl to czemu ma ja zameczyc? :) Jakby kurde nie mogl sie cieszyc tym co ma;p

A ty czasem nas nie oszukujesz?? Piszesz ze bojowniki trzymasz w 60l, a masz założona galerie i tam widać parkę bojowników w 20l. :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz co to jest kłącze:

http://pl.wikipedia.org/wiki/K%C5%82%C4%85cze

Kłącze czasem rozdziela się na dużą "mateczną" roślinę i małą odszczepkę.

Małą roślinkę odcinamy, sadzimy gdzieś i tyle.

Prościej tego nie da się wyjaśnić. ;)

 

Jedna rada. Dokup więcej roślin - dużo więcej. Bojowniki muszą mieć kryjówki, tu kokos czy grota nie wystarczy a najlepszą kryjówką są właśnie rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty czasem nas nie oszukujesz?? Piszesz ze bojowniki trzymasz w 60l, a masz założona galerie i tam widać parkę bojowników w 20l. :zamieszany:

Masz racje ze parka jest w 25 ;) przy robieniu zdjecia akurat tam byla poniewaz z 60litrowym mialem problem maly z podlozem bo brudzilo wode;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...