Jump to content

Pytanie o moją obsadę 112 L

djkrzychu
 Share

Recommended Posts

Witam.

Jestem tutaj nowy więc najpierw się przywitam.

Teraz konkrety.

Mam akwarium 112 L ( w niedalekiej przyszłości zamierzam zamienić na 240 L, ale teraz pytanie dotyczy tej mniejszej wielkości).

i posiadam w niej taką obsadę:

- 11 neonów

- 8 danio

- 2 zbrojniki niebieskie (ok 6-7 cm)

- 1+2 bojownik

- 1+2 molinezja

- 2 gurami dwuplamisty

- 1 Cierniooczek Myersa

- 4 bocje wspaniałe (3x6 cm + 1x9 cm)

Co do bocji wiem że rosną dość spore, ale jak wspomniałem zanim to nastąpi to zmienię zbiornik na 240 L i ten im już na pewno wystarczy.

Teraz pytanie:

Czy ta obsada jest prawidłowa?

Raczej wolałbym się nic z niej nie pozbywać, gdyż już się do niej przyzwyczaiłem ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

wiec tak gurami żyją w haremach czyli 1+minimum dwie samice

piskorek ryba stadna minimum 6

Bocja (patrz piskorek) ale nawet w 240 moze byc im ciasno jelsi oddasz zbrojniki a w to miejsce dasz ok 6 otosków bedzie napewno im lepiej :)

do wiekszego baniaka bedziesz mogl dokupić trochę neonów ;)

Czy ta obsada jest prawidłowa?

.

więc

Bocje spokojnie jeszcze dają radę.

A bojownik z gurami się tolerują i nie wchodzą sobie w drogę

to po co zadajesz pytanie skoro nie słuchasz podpowiedzi ?

chcesz by się ryba męczyła ?

zastanów się czy ma być rybą dobrze czy tylko Tobie że takowe posiadasz :zamieszany:

Ok.

Teraz poluje na wiekszy zbiornik.

Domyslnie 240L, ale mam okazje za dobre pieniadze nabyc 400 L z tym ze nie mam gdzie postawic takiego kolosa. Rozmiar i waga sa za duze ;)

Mam nadzieje ze do tego czasu nic im nie bedzie.

Moje pytanie dotyczy czy ta obsada bdzie sobie zyla w zgodzie? tak jak wspomnialem gurami z bojownikiem toleruja sie wzajemni, ale musze oddac jedno gurami bo mi sie trafily 2 samce i jeden ciagle gania drugiego ;/ moze zamienie go na pretnika karlowatego 1+1.

według mnie gurami nadają się do 112l. :roll:

Gurami osiąga ok. 13cm i w 112l zwykle jest 3-4 sztuki. A taka brzanka sumatrzańska może mieć 8 cm i jakoś tam może być ich 15. Do tego gurami są bardzo spokojny i nie zbyt aktywne.

według mnie gurami nadają się do 112l. :roll:

Gurami osiąga ok. 13cm i w 112l zwykle jest 3-4 sztuki. A taka brzanka sumatrzańska może mieć 8 cm i jakoś tam może być ich 15. Do tego gurami są bardzo spokojny i nie zbyt aktywne.

No to źle myślisz. Akwarium musi mieć 100 cm. długości. Sumatra na wolności do 7 cm. w akwarium do 5,5-6 cm.

Dzisiaj dokupiłem jeszcze dwa gurami czekoladowe i niestety jednego prętnika trójbarwnego (dokupię mu jeszcze towarzysza), ale z tego co usłyszałem od sprzedawcy to w sprzedaży ciężko znaleźć samicę.

Dokupujesz kolejne ryby zanim nie pozbyłeś się jeszcze które sie nie nadają?

Gurami czekoladowe nie należą do ryb łatwych w hodowli więc nie wiem czy se poradzisz szczerze mówiąc.