Jump to content

[20l] - miks krewetkowy

Nemoo
 Share

Recommended Posts

1 wymiary-25x25x30 Shrimp set 20L

2 filtracja-Filtr wewnętrzny Aquael PAt mini

3 oświetlenie-Lampka 11W swietlowki kompaktowe naswietlanie 4 h

4 ogrzewanie-brak

5 podłoze- Shrip Soil, ciut ciut piasku kwarcowego

6 dekoracje- korzeń ,kawałki korzeni, kamień, kawałek kokosa

7 inny sprzet - , termometr

8 parametry wody (pH 6,3 , Kh 3 , Gh >14 , NO3 0 , , NO2 0), temperatura 20 C.

9 nawozenie : nic

10 flora - mały heniek (szczepka), mchy christmass moss, willow moss , duży heniek?, moczarka, rogatek, , pelia na kokosie , eleocharis,

11 fauna - 4 micro gupiki endlerki, 5 krewetki red cherry, 1 orange, 2 babaulti, 2 red nose, 2 crystal red, 6 bystrzyki amandy

Akwarium załozone 03.09. 2010 wlana woda z 10l krewetkarium plus wkłady z tamtego filtra dodane wewnątrz do filtra nowego i dolane 10 l odstanej tygodniowej kranówy.

wyszło jak wyszło może jak rozrośnie się będzie lepiej ale ja lubię na nie patrzyć.....Smiley

tak wygląda po miesiącu od założenia....

Dołączona grafika

Akwarium przyzwoite, ale nie przemawia do mnie.

Obsada

4 micro gupiki endlerki, 5 krewetki red cherry, 1 orange, 2 babaulti, 2 red nose, 2 crystal red, 6 bystrzyki amandy

Przy

25x25x30 Shrimp set 20L

nie dałbym więcej niż właśnie 4 gupiki endlera, nawet dla nich baniak jest trochę przykrótki, ale niech już będą. Amandy na pewno do oddania, a co do krewetek - skup się na jednym gatunku i skompletuj stado 4-5szt, nie mniej, nie więcej.

• 3 months later...

tu również mała aktualka...

zapomniałem o krewetkarium i przez 3 tygodnie bez wymiany wody troszkę się zazieleniło, więc wczoraj czyszczenie, podmiana, przycinanie i tak wyszło....

p.s. roślinki jakoś słabiej już rosną w tym podłożu chyba, "wypłowiało" :), zacznę dodawać profito 1ml i easy carbo 0,5 ml co wy na to?? roślinki pójdą w górę???

Dołączona grafika

obsada delikatnie się zmienia.gupiki zawsze daję kilka sztuk narybku do podrośniecia i oddaję innym akwarystom, krewetki orange padły mi po jakimś czasie,cr są 2-tak jak było,długonose-2,za to rc i babaluti mnożą się i nie wiem ile ich jest,część wsadzam do 112l,część oddaję...