Skocz do zawartości

Coś nie tak z roślinkami jak temu zaradzić?


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, moje łącze coś szwankuje i nie widzę dokładnie, ale na drugim zdjęciu te roślinki wydają się mieć brązowe plamy :?:

Może to jednak wina oświetlenia, nie wypowiem się, bo na tym sama się nie znam, podaj jednak moc swojego oświetlenia, może jak długo masz je włączone i czy używasz nawozów, może wtedy wypowie się ktoś bardziej doświadczony w sprawach technicznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, moje łącze coś szwankuje i nie widzę dokładnie, ale na drugim zdjęciu te roślinki wydają się mieć brązowe plamy :?:

Może to jednak wina oświetlenia, nie wypowiem się, bo na tym sama się nie znam, podaj jednak moc swojego oświetlenia, może jak długo masz je włączone i czy używasz nawozów, może wtedy wypowie się ktoś bardziej doświadczony w sprawach technicznych...

Świetlówki to standardowe 2x18w daylight, mam je od listopada, nawozów nie dodaje, dziennie się świecą po 12-14h.

 

Czy można kupić mocniejsze 60cm świetlowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo światło tu nic nie da Raz co to za roślina na pierwszym zdjęciu?????????? a dwa żabienica wygląda tragicznie to nie z braku światła tylko ogólnie gnije skąd ją masz z Plantisa Kupowałeś??????? Rośliny potrzebują nawozów do prawidłowego wzrostu a tu pewnie brak potasu i żelaza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta roślina na pierwszym zdjęciu to anubius.Nie musi mieć mocnego światła więc w tym przypadku to chyba nie wina światła.Ta żabiennica naprawdę wygląda tragicznie w tym wypadku to może być wina światła i słabego nawożenia.2x18 na 126l to za mało.Ja na 112l w standardowej pokrywie też mam 2x18 i to jest jeszcze mało ;) Pewne gatunki roślin po prostu nie dają rady przy takim oświetleniu.Jak długo ci się tak dzieje z roślinami?stosujesz jakieś nawozy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie 4 miesięcy zmieniałem 2 razy wode ponieważ musiałem przerobić komode, glonów nie ma a co do nawozów to nie stosuje żadnych, ale kupiłem drugiego anubiasa i widze, że z nim zaczyna sie robić to samo.

 

Czy te świetlówki philips master 865 i aquarelle są dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie 4 miesięcy zmieniałem 2 razy wode ponieważ musiałem przerobić komode, glonów nie ma a co do nawozów to nie stosuje żadnych, ale kupiłem drugiego anubiasa i widze, że z nim zaczyna sie robić to samo.

 

Czy te świetlówki philips master 865 i aquarelle są dobre?

no z podmianami wody raz na dwa miesiące w 50l akwarium to stanowczo za mało :( to może być przyczyna :?: raz w tygodniu 20-30% podmieniaj wodę ;) a jaką masz tęperaturę w akwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zbiornik nie maił szans na to aby dojrzeć Anubiasy to nie wymagające rośliny a więc problem chyba właśnie w tym aby zbiornik dojrzał a jak już to nastąpi wtedy można myśleć o nawożeniu Jeśli nic nie wiesz na ten temat to nie za dobrze ja mogę odsprzedać swój nawóz za rozsądne pieniądze konkurencyjne dla cen sklepowych a towar o wiele lepszy :) dawkowanie zależy od zbiornika ale i tu mogę pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...