Skocz do zawartości

[54l] Akwarium dla pielęgniczek


Martha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam zamiar założy akwa 54l. (60x30x30). Prawdopodobnie będzie to akwarium jednogatunkowe i teraz mam problem. Chce żeby były to pielęgniczki i nie wiem które najlepiej wybrać: pilęgniczke ramireza, kakadu czy agasiza? Chciałabym też wiedziec po ile osobników danego gatunku mogę trzymać (harem czy parka). Ze względu ze bedzie to akwarium dla pielęgniczek, czytałam że podłoże powinno być piaszczyste...Jeśli tak to co mam zrobić z roślinami, gdyż rośliny nie najlepiej rosną w piasku. Myślałam żeby z tyłu akwarium (i w miejscach w których będą rosły rosliny) położyć żwir a z przodu dac piasek. Będzie to dobry pomysł?

Dziękuje za wszystkie rady i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna parke góra dwie tylko musisz zapewnić im kryjówki a co do podłoża w miejscu sadzenia roślin wysyp żwir posadź rośliny i przykryj piaskiem przy dłuższym eksperymentowaniu roślinki rosną w samym piasku tylko musi być wieksza granulacja czyli szorstki w dotyku nie polecam z piaskownicy pomimo gotowania może sie okazać że to nie piasek tylko jakiś margiel lub ił i cały czas będzie mętna woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dzięki za odpowiedzi...Sorki że jestem natrętna ale to w końcu musze mieć jedną parka ramirezek czy moge dwie?? :)

Możesz mieć tylko jedną parkę i tyle. Po pierwsze na dwie twój zbiornik jest za mały po drugie, dwie parki będą agresywne wobec siebie. To tak jak z bojownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...