Skocz do zawartości

[40l] Obsada


kretrs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar dokupic obsadę do mojego akwa 40l (50x30x30) profilowane, jest w nim korzeń obrośnięty mchem jawajskim, trochę skałek, rurka ceramiczna i nie duża roślinka przypominająca rogatkę. Podłożę stanowi drobny, gładki żwir o granulacji 2-3mm.

 

W akwarium w tej chwili pływają:

-2 mieczyki (weloniasty i zwykły)

-2 glonojady (przypominają weloniaste ale to chyba nie one, w sklepie powiedziano mi, że dorastają do kilku centymetrów) i 1 glonojad taki czarny (podobno też duży nie rośnie).

- 5 krewetek red fire ( planuję jeszcze taką krewetkę http://www.allegro.pl/item518660388_atya_gabonensis_vampire_shrimp.html).

 

Jakie rybki proponujecie mi dokupic? Chciałbym aby pływały one ławicami ale nie jest to wymóg konieczny i nie wszystkie muszą poruszac się w grupie. Nie planuje także rybek dużych, tak do 5-6cm, chodź kilka trochę większych chyba nie zaszkodzi?

 

Moje propozycje:

-neon inessa

-danio różowe

-Kiryski pigmejki lub inne

-gupiki

-kardynałki

-ramirezki

-razbory

-molinezje

-brzanki

-wielkopłetwy

 

Jakie wybrac i w jakiej ilości? Dodam, że podobają mi się najbardziej gupiki, molinezje, wielkopłetwy, brzanki. Nie dopisywałem także pełnych nazw poza danio ponieważ nie wiem jeszcze jakie będą dostępne w sklepach więc jeśli ktoś zna jakieś ładne to będę wdzięczny.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanki nie polecam przy rybach które mają długie płetwy (będą podgryzać). A co do rybek ławicowych to z tych co wypisałeś mogłyby być: neony innesa, danio różowe, kardynałki i razbory. Co do ilości to tak myślę, że 8 sztuk aby powstało stadko. A jakie rybki ławicowe wybierzesz zależy od ciebie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc z ławicowych chyba wybiorę danio różowe i neonki np. po 6 lub 8 szt (w sumie 12 lub 16 rybek) nie będzie za dużo?

Molinezja odpada, mieczyki zostają bo już je mam, glonojady również ale to są małe glonojadki które podobno nie dorastają nawet do 10cm. Brzanki również odpadają.

 

Chciałbym jeszcze kilka gupików lub żałobniczek które lepiej byście polecili i czy mi się jeszcze zmieszczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...