Skocz do zawartości

Języcznik australijski - Jak sadzić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie czysto techniczne. Jak się sadzi tak małe roślinki jak Glossostigma elatinoides - Języcznik australijski. Chciałabym mieć taki trawniczek u siebie. Mam podłoże z ciemnego żwirku. Zdjęcie i szczegóły zbiorniczka w temacie viewtopic.php?f=22&t=2236

 

Link do aukcji która mnie zainteresowała:

http://allegro.pl/item522745321_glossos ... arden.html

 

Pozdrawiam

 

 

Naprawdę nikt z Was nie wie? Jedyne co znalazłam w necie to to, że mam odpowiednie podłoże i oświetlenie (roślina wymaga dużo światła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sadzenia to proste sadzisz je kępkami co parę cm, czyli jak zamówisz kępkę taką jak na allegro to podziel ją na 10 części i posadź w odległości 2- 3 cm od siebie. . Jakie masz te oświetlenie ? Jest to roślina wymagająca tak jak napisałaś, przydało by się CO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawniczek zamierzam zrobić w nowym baniaku. Sama zrobię pokrywę i odpowiednie oświetlenie. W obecnym zbiorniku (25l) mam świetlówkę energooszczędną 15W 6400K. W nowym oczywiście będą świetlówki akwarystyczne. Co do CO2, to oczywiście się nad tym zastanawiam ale raczej ze względów finansowych poczekam kilka miesięcy.

 

Z Twojej odpowiedzi wynika że one w sprzedaży są już w jakiejś wacie lub czymś podobnym (ew. dobre korzenie). To dobrze, bo bałam się że będą to pojedyncze listki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...