Skocz do zawartości

Pchły w akwarium ? pająki ?


kkbkm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podniosłem dzisiaj pokrywę z akwarium patrzę a tu niespodzianka jakieś takie malutkie pajączki czy pchły nie mam pojęcia co to jest jak je chce przegonic z rurki to tak śmiesznie skaczą po wodzie a są za małe rybki ich nie widzą więc nie mogą ich zjeść co to może być nie mogę zrobić wyraźniejszych zdjęć bo aparat nie łapie bliżej ostrości...

 

http://images45.fotosik.pl/342/827946d787f40f4d.jpg

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli te "pchły" skaczą sobie po powierzchni wody, to niema żadnego problemu, z tego co kojarzę mogą to być roztocza, nie kurzu, inne roztocza, u mnie skacze tego pełno po wodzie, raz jest ich aż brązowo innym razem prawie ich niema. nie musisz się przejmować, nie są groźne, ale za to jaką obsadę będziesz miał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem coś podobnego. W moim przypadku były to larwy komara.

Komar to na pewno nie jest hehe już miałem komary w akwarium jak podniosłem pokrywę to kilka wyleciało i widziałem larwy ale rybki się w końcu z nimi rozprawiły.

 

jeśli te "pchły" skaczą sobie po powierzchni wody, to niema żadnego problemu, z tego co kojarzę mogą to być roztocza, nie kurzu, inne roztocza, u mnie skacze tego pełno po wodzie, raz jest ich aż brązowo innym razem prawie ich niema. nie musisz się przejmować, nie są groźne, ale za to jaką obsadę będziesz miał :D

Właśnie mnie to dziwi bo widzę pierwszy raz takie coś ale skoro nie groźne to nie ma się czym przejmować. Czyli do obsady mogę podać jeszcze niezidentyfikowane pchełki ;D

 

Dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoczkogonki

 

Dołączona grafika

 

Zdjęcie z mojego akwarium.

 

Pojawiły się, kiedy pojawił się pokarm - film białkowy na powierzchni wody... Ten znowu pojawił się po "przedawkowaniu" garbników (dorzuciłam kilka korzeni). Jak pozbyłam się białka z tafli, "robaki" zniknęły. Po za tym są nie groźne, a niektóre ryby na nie polują. Postaraj się zwiększyć ruch tafli wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoczkogonki

 

Dołączona grafika

 

Zdjęcie z mojego akwarium.

 

Pojawiły się, kiedy pojawił się pokarm - film białkowy na powierzchni wody... Ten znowu pojawił się po "przedawkowaniu" garbników (dorzuciłam kilka korzeni). Jak pozbyłam się białka z tafli, "robaki" zniknęły. Po za tym są nie groźne, a niektóre ryby na nie polują. Postaraj się zwiększyć ruch tafli wody.

 

oooo w końcu jakaś konkretna wiedza na ten temat a wiesz co miałem kilka dni temu taki biały nalot na powierzchni wody i wczoraj właśnie podniosłem pokrywę żeby zmienić ustawienie wylotu wody z filtra kubełkowego i to zauważyłem teraz woda na powierzchni bardziej faluje więc powinno być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to rozkruszki (Acaridae).

Zamieszczona fotografia nie przedstawia moim zdaniem skoczogonków(Collembola) bo te mają bardziej wydłużony kształt.

Nie jest to też Pchlica wodna (Podura aquatica) z rodziny skoczogonków.

Kiedy pojawiły się w moim akwarium, szukałam 3 dni informacji o nich i o innych podobnych tego typu stworzonkach. Dowiedziałam się m.in. tego że jest wiele gatunków o różnych kształtach i rozmiarach. Po poszukiwaniach umieściłam swoją fotkę z pytaniem czy znalazłam dobrze na kilku forach. Wszyscy potwierdzili moje podejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoczogonki.

jak zrobiłeś tak dokładne zdjęcie... Albo jak ja mam zrobić takie zdjęcie no i Stasiu mam prośbę do Ciebie skoro coś zasugerowałeś to może by się jakaś opinia przydała co i jak i czy to groźne itd...

Na razie po wypowiedziach dochodzę do wniosku, że nie jest to jakaś bardzo groźna sprawa...

 

 

Wymień po prostu wodę w akwarium postaraj się usunąć te ,,pchły'' .

Tak się zastanawiam czy wiesz co to znaczy wymienić całą wodę w akwarium nie jest ono największe ale 112 l podmiana 100% nie wchodzi w grę, to nie jest jakaś zaraza ryby nie padają przecież jedna za drugą....

Chciałem powiedzieć jeszcze ( napisać ) dziękuję tym osobą które mi chcą pomóc, a takie pomysły jak dał SONYRAJDER nie wchodzą w grę...

 

 

Postaraj się zwiększyć ruch tafli wody.

Kiedy zwiększyłem ruch wody na powierzchni zrobiło się tego jakoś mniej wydaje mi się ze po prostu woda zmyła "pchełki" a rybki się nimi zaopiekowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobiłeś tak dokładne zdjęcie...

Pożyczyłem pompkę od pana Kleksa i powiększyłem stwora, a następnie pstryknąłem fotkę. ;D

A poważnie, to pierścienie pośrednie do makrofotografii między korpus lustrzanki a obiektyw i gotowe.

Z tego co się dowiedziałem, nie są to groźne stworzenia. Żywią się roślinami. Więc jak chcesz z nimi walczyć, to nie pozwól, aby rośliny wystawały ponad taflę wody.

Przez te "gady" musiałem przerobić filtr hamburski na zwykły prefiltr, bo zagnieździły się w gąbce filtrującej, która wystawała nieco ponad pow. wody.

Po tygodniu jest ich zdecydowanie mniej. Podaję mniej pokarmu, więc gupiki i molinezje muszą łapać skoczogonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...