Skocz do zawartości

Akwa 54l


japko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie, zła.

 

Na gurami akwarium za małe, dobrze że oddajesz. Na danio też za małe - rybki zbyt ruchliwe jak na akwa 60cm.

Glonojady - czyli pewnie zbrojniki niebieskie też się do takiego litrażu nie nadają, rosną bardzo bardzo duże.

Kiryski są stadne i w tej wielkości akwarium powinien być trzymany tylko jeden gatunek w ilości +/- 6 sztuk. Kiryski spiżowe rosną za duże jak na ten litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja obsada to:

- 8 razborek klinowych - okej

- para gurami dwuplamistych (planuję oddać i kupić kilka danio jeszcze nie wiem jakich) oddaj i nic nie dokupuj

- 2 glonojady - za mały baniak

- 6 kirysków (3 panda i 3 spiżowe) oddaj 3 spiżowe i dokup 3 pandy

czy to dobra obsada?

Jeśli oddasz glonojady, kiryski spiżowe i gurami to możesz jeszcze dokupić do 12 sztuk razborki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu otoski nie mogą być z kiryskami? jakie inne rybki przydenne (takie jak kiryski - co oczyszczają dno) mogą być z otoskami?

Dziś już to pisałem w innym temacie:

albo to albo to ? moje otosiaste bezustannie przyklejone sa do szyb/roslin

 

Tu nie chodzi o to że zajmują jedną strefę tylko o ilość ryb.

 

Kiryski/otoski są stadne. Każdego gatunku powinno być po 6 sztuk, a ty jeszcze bierzesz dwa duże stadka rybek pływających w toni. Ilościowo byłoby za dużo jak na 45l.

 

Same otoski + kiryski pigmeje w takim akwarium spoko, nawet z jakąś parką/haremem innych ryb też ok - ale z dodatkową ławicą to już moim zdaniem odpada.

Poza tym od czyszczenia dna jest akwarysta, nie ryby. Kirysy oczyszczają dno tylko z resztek pokarmu, których to przy prawidłowym karmieniu i opiece nad akwarium prawie być nie powinno, a nie z "kupek" które stanowią większość brudów w podłożu.

 

Więc z ryb na dno już nic, ale jako czyścicieli możesz zatrudnić jakieś ślimaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem dla klinowych 54 litry to za mało lepiej Espei albo Hengela ;)

Z krewetek to najłatwiejsze w hodowli i w rozmnożeniu to Red cherry ;) Są stadne więc na początek kup minimum 6 szt. Za jakiś czas będziesz już ich miała kupę :) Tylko wiadomo że mogą być podgryzane przez razborki a też zwłaszcza bojowniki głównie larwy tych krewetek ale to zależy od charakteru bojownika ;) Mniej powinien atakować babaulti które są większe od redek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...