Skocz do zawartości

112L Potrzebna Pomoc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc gdyż mam zbiornik 112L i mam kłopot jakie rybki do niego dokupić i jakie roślinki. Proszę o pomoc i z góry dziękuję:]

 

Rybki to :

1-Kiryśnik czarnoplamisty

2-kosiarki(Grubowarg syjamski)

3-Kiryski spiżowe

2-glonojady

1-glonojad syjamski(pozbywam się go)

3-brzanki titeja

2-Rozbory klinowe

1-para głupików(samica kotna)

Rośliny to :

5-Anubias Anna

1-mech jawajski

5-żabienice(niestety nie znam dokładniej ich nazw)

 

Zamierzam dokupić 4 parki gupików, 2 pary mieczyków.,4 rozbory klinowe , 2 Pielęgnice ramireza

 

proszę o jakąś podpowiedź lub skorygowanie dzięki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz oddać coś z tamtych. Masz trochę za dużo ryb przydennych tak moim zdaniem. Zostawiłabym kiryski i nawet ich dokupiła. Glonojady też. Musisz też albo oddać albo powiększyć stado razbor klinowych. Zastanawiam po co chcesz kupować gupiki jak i tak zaraz będziesz mieć swoje? Chyba, że samicy nie włożysz do kotnika. Gupiki rodzą po 30 sztuk narybku wiec nawet jak odchowasz połowę to i tak będzie ich dużo. Z mieczyków można zrobic harem bo inaczej samce będą ze sobą walczyć. Więc najlepiej gdyby tak kupić 2 samce mieczyków i 3 samice albo 1 samca i 4 samice. Co do roślinek to mi najbardziej podobają się cabomby i kryptokoryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc gdyż mam zbiornik 112L i mam kłopot jakie rybki do niego dokupić i jakie roślinki. Proszę o pomoc i z góry dziękuję:]

 

Rybki to :

1-Kiryśnik czarnoplamisty

2-kosiarki(Grubowarg syjamski)

3-Kiryski spiżowe

2-glonojady

1-glonojad syjamski(pozbywam się go)

3-brzanki titeja

2-Rozbory klinowe

1-para głupików(samica kotna)

Rośliny to :

5-Anubias Anna

1-mech jawajski

5-żabienice(niestety nie znam dokładniej ich nazw)

 

Zamierzam dokupić 4 parki gupików, 2 pary mieczyków.,4 rozbory klinowe , 2 Pielęgnice ramireza

 

proszę o jakąś podpowiedź lub skorygowanie dzięki :]

1 Kiryśnik czarnoplamy moze zostac

2 kosiarki moga zostac

3 Kiryski spiżowe - dokup 2 do towarzystwa

2 glonojady - JAKIE? Pleco? Zbrojniki?

1-glonojad syjamski - dobrze ze go oddajesz

3 brzanki titeja - dokup 5

2 razbory klinowe - dokup 8

1 para gupikow - oddaj je

Jak zrobisz tak jak pisze to bedziesz mial cos w charakterze biotopu azji - nie do konca ale wiekszosc rybek bedzie azjatyckich. Razbory klinowe sa przesliczne w stadzie - dopiero gdy jest ich z 10 widac ich urok. Podobnie brzanki wysmukłe - najladniejsze w stadzie.

Z gupików, mieczyków i ramireza zrezygnuj. Powaznie bo bedziesz mial bajzel jak ta lala.

A z roslin dokup szybko rosnace nurzance, microzorum, anubias bartera, nadwodke albo ludwige, jakis acorus - ladne sa karlowate na przod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki jeszcze jedno znacie może jakieś rośliny wolno pływające i na tył akwarium ??? Bo same Cabomby obsadzić na tyle to tak mi się słabo wydaje :] I czy mogę dokupić do tych ryb bojownika ?? Co do glonojadów nie znam nazwy łacińskiej, ale są czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH wody na razie nie wiem, a sprzęt to Akwarium 112L profilowane z pokrywą i podskawką, oświetlenie to 2x 18w, filtr Aquel fan-2plus 230V`50Hz, Grzałka Atman 100W, napowietrzniacz AqueEl AP100 OXY BOOST.

Nawozy to : Sera florena, Aqua Plant Tropicala i Multimineral tropicala.

Temperatura wody 27-28 C

Akwarium nowe !! (ryby wpuszczam za 2 tyg.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH wody na razie nie wiem, a sprzęt to Akwarium 112L profilowane z pokrywą i podskawką, oświetlenie to 2x 18w, filtr Aquel fan-2plus 230V`50Hz, Grzałka Atman 100W, napowietrzniacz AqueEl AP100 OXY BOOST.

Nawozy to : Sera florena, Aqua Plant Tropicala i Multimineral tropicala.

Temperatura wody 27-28 C

Akwarium nowe !! (ryby wpuszczam za 2 tyg.)

Jak akwarium jeszcze dojrzewa to nie syp nawozów bo wysyp glonów murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolno pływające to np. salwinia , pistia ale ja bym tego nie dokładał ale to twój wybór ,z tyłu nurzańce moczarki wywłóczniki rogatki (jak nie wsadzisz to moga pływać ) środek i przód możesz zagospodarować anubiasem karłowym, tatarakiem karłowym mikrozorium mech jawajski lub inne Ryby - dorzucił bym razbor klinowych gdyż to stadne zwierze oraz kosiarek ciekawie wyglądają w większej grupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...