Skocz do zawartości

Nieruchliwe brzanki


Przemos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niecały tydzień temu wpuściłem do 60l akwa 7 brzanek (5 sumatrzańskich i 2 mszyste). Jak narazie są to jedyni mieszkańcy baniaka. Problem w tym, że wszystkie rybki cały czas znajdują się za korzeniem, są bardzo mało ruchliwe i ogólnie płochliwe. Jedynie wychodzą z kryjówk podczas karmienia i (to nie wszystkie). Trochę się martwię, bo akwarium wygląda jak puste. W jaki sposób mam je ożywić? Czy do tego potrzeba czasu?

Czekam na dopowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wszystkie dane akwarium.

A nie pomyślałeś o tym ze akwarium jest dla nich po prostu za małe :roll:

60l, 15W (12h), 26C. Nie wiem co jeszcze ma wpływ na takie zachowanie. Wiesz... może to nie 200l, ale te rybki mają niecały 1cm. Bardziej zrozumiem takie zachowanie za rok, ale nie teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku ruszają się dość żwawo, lecz gdy wchodzę do pokoju wszystkie od razu czmychają :) A ze względu, na to, że prawie cały czas jestem w pokoju troche mnie to wkurza. Myślałem, że wpływa na to położenie akwa (obok drzwi), ale mam niewielki pokój i nie mogę ustawić go nigdzie indziej. Miałem nadzieję, że to kwestia czasu i że w przeciągu kilku dni się oswoją. Jedyna forma obserwacji to podglądanie ich zza drzwi lub w nieruchomej pozycji na drugim końcu pokoju :x Wkurzające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecały tydzień temu wpuściłem do 60l akwa 7 brzanek (5 sumatrzańskich i 2 mszyste).

Masz za małe akwa. Nie jest usprawiedliwieniem to, że rybki są małe, głupie nie są ;). Masz tam jeszcze jakieś ryby?

 

Ja np. mam 4 sumatrzańskie zielone w 200l i za bardzo aktywne w pływaniu nie są...

Bardziej siedzą sobie gdzieś za roślinkami, więc nie masz się czym martwić.

Kolejny przykład niewłaściwej hodowli.

 

Brzanki są rybami towarzyskimi. Takie proporcje jak macie nie zdadzą egzaminu. Ja miałam swojego czasu 12 Brzanek sumatrzańskich w 144L i śmigały cały czas, nigdzie się nie chowały po "krzakach" a przy włożeniu ręki do akwa podpływały i skubały w palce. Zachowanie u waszych Brzanek nie jest typowe, nie u tych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za małe akwa. Nie jest usprawiedliwieniem to, że rybki są małe, głupie nie są ;). Masz tam jeszcze jakieś ryby?

Nie. Tylko te 7 brzanek. Do tego kupię jeszcze 4,5 otosków.

 

Brzanki są rybami towarzyskimi. Takie proporcje jak macie nie zdadzą egzaminu.

Czyli co proponujesz? Dokupić jeszcze kilka brzanek czy oddać jedną lub dwie?

PROSZĘ POMÓŻ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za małe akwa. Nie jest usprawiedliwieniem to, że rybki są małe, głupie nie są ;). Masz tam jeszcze jakieś ryby?

Nie. Tylko te 7 brzanek. Do tego kupię jeszcze 4,5 otosków.

 

Brzanki są rybami towarzyskimi. Takie proporcje jak macie nie zdadzą egzaminu.

Czyli co proponujesz? Dokupić jeszcze kilka brzanek czy oddać jedną lub dwie?

PROSZĘ POMÓŻ.

Ja proponuję je oddać lub kupić sobie większe akwarium ;). Tak tak wiem łatwo się mówi, ale sam zobaczysz, że nie będziesz mógł się nacieszyć ich zachowaniem w takim małym litrażu. To są naprawdę świetne rybki, zaczepne co prawda ale kwestia ogarnięcia zbiornika no i miejsca oczywiście. Jeśli maja dużo i ich jest dużo to zajmują się sobą, pływaniem i "zabawą". Jeśli jest ich mało i małe jest akwa zaczepiają inne rybki dość namolnie :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Co do wymiany zbiornika - niemożliwe. To są duże koszty. Za duże na dzień dzisiejszy. Zbiornik jest może nieco za mały, ale muszę wam powiedzieć, że moje rybki się rozkręciły. Nie uciekają już kiedy stoję przy akwarium.

Dzisiaj czekam na roslinki ze strony http://www.sklep.roslinyakwariowe.pl. Konkretnie na Echinodorus'a harbig i Lobelia'e cardinalis mini. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...