Skocz do zawartości

Chora molinezja! Pomocy


Hubi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam akwa 112l skalara, gatunek ten mały, molinezje żaglopłetwe samca i samicę, 6 neonów, 2 kosiarki.

 

Samica molinezji ostatnio pływa na ukos(głowa w górze), ma problemy z pywaniem do góry, łuski jej tak delikatnie stają dęba, ale przede wszystkim ostatnio zaczęło jej ubywać petwy ogo nowej i grzbietowej.

Co jej może być i jak to leczyć, proszę o pomoc!

 

PS:Przepraszam za błędy, pisane w pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,że twoja rybcia uszkodziła sobie pęcherz pławny i niestety jest to nieuleczalne. :cry:

Janusz ma rację objawy wskazują na chorobę pęcherza pławnego i trudno tu zgadywać czy to uszkodzenie mechaniczne czy stan zapalny wywołany przez bakterie lub inne patogeny.Z reguły dzieje się tak po nagłym spadku temperatury wody lub przebywaniu ryb w dłuższym czasie w zbyt niskich temperaturach.Pozostałe objawy mogą być już wynikiem osłabienia.Ryby rzadko wracają do zdrowia,czasami udaje się wyleczyć bakteryjne zapalenie antybiotykami,zlikwidować pozostałe objawy,ryba przeżyje,będzie żerować tylko już ten "kaleki" sposób pływania pozostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Podłączam się do tego tematu ponieważ mam problem z molinezją.

Mam świeżo założone akwarium 112l, odstało 3 tyg. a w sobotę wpuściłam 2 molinezje żaglopłetwe srebrne i 3 kiryski. W sobotę molinezje pływały fajnie, natomiast w niedzielę i dzisiaj samica cały czas leży na żwirku za korzeniem w pobliżu grzałki.

Wyczytałam w kompendium, że może to być przeziębienie.

Jeżeli tak to bardzo proszę o radę jak pomóc rybce wrócić do zdrowia.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...