Skocz do zawartości

70 L Obsada


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem świeży w dziedzinie akwarystyki wiec prosze o rade zakupilem akwarium 70 L i chcialem go obsadzic takimi rybkami :

Neonki 4szt

Danio - 4szt

Gurami - 2szt

Zbrojnik niebieski -1szt

Tęczanka - 2szt

Brzanka - 2szt

Bojca - 1szt

Sum kirysnik - 2szt

Krewetka - 2szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie chcialbym rezygnowac z gurami , brzanek, teczanek i neonkow bo to sa bardzo barwne rybki kotre beda nadawaly blask calemu akwaium ale chcialem jeszcze dolozyc jakies rybki ktore plywaja po dnie i czyszcza teraz tylko ilosc osobnikow danego gatunku jest wazna tak aby mialy dobrze w 70 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakby miala wygladac cala obsada ?

6 neonkow

4 danio

5 brzanek

2 tęczniki akwarium o długości 100 cm

2 kiryski

tak moglo by byc ?

 

a czy do takiego zestawu mogbym dolaczyc 2 krewetki ?

 

mogło by być tak

15X neon inessa

5X kirysek panda

10 danio

2 X prętnik karłowaty

 

Brzanek nie polecam żadnych bo będą skubać płetwy .

i do tego zestawu daj krewetki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno pytanko czy moglbym zamienic z mojeje obsady pretnika karlowatego na Akare cętowana bo moj znajomy akurat ma mlode i by mi dal tylko nie chce rezygnowac z ramirezkow a nie wiem czy te 2 gatunki pielegnic moga byc w jednym baniaku i wtedy by wydladalo tak :

 

10x neon inessa

5 x kirysek panda

2 x akara cętkowana

1+2 x ramirezki

4x krewetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze byl by problem, tzn Akara Cetkowana nie miala by problemu bo jest 2 razy wieksza niz Ramirezka ale obie to pielegnice i ryby terytorialne, jednak mysle ze juz sama wielkosc Akary(10cm) przemawia za wstrzymaniem sie przed jej nabyciem, ale to tylko moje zdanie, Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O z tej ostatniej rady sie uśmiałem. Od blisko poł roku mam u siebie sporą ilość neonów inesa i czerwonych, parke ramirez, stadko kirysków spiżowych, kosiarki, otoski a nawet parke bojownika - ponadto w tym samym baniaku mam pare dosyć sporych ok. 7cm akar. Nigdy nie widziałem, żeby były agresywne wobec innych ryb. Także co do tego, że akara pożre wszsytko co mniejsze nie zgodze sie wogóle, albo moze ta moja parka jest jakaś hipisowkso nastawiona na świat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dojrzało czytalem ze tydzien max akwarium dojrzewa wlewalem do uzdataniania wody sera acuatan na poczatku i przez 5 dni sera nitrivec oraz nawoz dla roslinek w plynie przez 5 dni zbiornik sie ustabilizowal a teraz pytanie co by należalo zmienic wedlug was w moim baniaczku cos poprzestawiac cos ujac cos dodac prosze o cenne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra moj blad ale rybki juz sobie plywaja teraz nie mam gdzies ich przeniesc narazie maja sie dobrze karmie je 3 razy dziennie 3 roznymi pokarmami w malych porcjach a co do mojego pytania chialbym uslyszec jakies opinie na temat akwarium i jego urzadzenia bo nie wiem co moge tu pozmieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...