Skocz do zawartości

70 L Obsada


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 rozne pokarmy tzn wyglada to tak rano daje platki Supervit i spacjalny dla kiryskow po poludniu platki poprawoające wybarwienie i specjalny dla kiryskow oraz na wieczor wyglada tak jak rano wiec mysle ze jest ok planuje w pozniejszym czasie jak doloze ramirezki i pretniki 2 razy w tygodniu karmic je zywym pokarmem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moj baniaczek 63 L po 5 dniach od zalania dzisiaj wpuscilem pierwsze rybki tj 8 neonkow i 4 kiryski docelowa chce dokupic jeszcze parke ramirezek i pretnikow karlowatych prosze o opinie co by nalezalo zmienic oto zdjecie :

Image

Zdjecie w poscie powyzej.

A co do wpuszczenia rybek po tygodniu. Skoro juz wpuscil i nic im nie jest to nie ma czego roztrzasac. Co do chemii to tylko uzdatniacze i nawozy wiec zbiornikowi nie zaszkodza. A co do karmienia: wymieszaj w jakims czystym pojemniku troche platkow superwit i troche na wybarwienie i karm ta mieszanka 2 razy dziennie. Robaki maksymalnie 2 razy w tygodniu jako jedyny posilek w ciagu dnia. Dla urozmaicenia mozesz podawac rybkom warzywa. O tym jest juz kilka tematow w dziale karmienie.

A teraz dekoracja. Wyglada bardzo ladnie tylko ze troszke optycznie zmniejsza zbiornik. Ja bym przesunela korzen w lewy rog akwarium i przesadzila kabomby na lewo - tez za korzeniem. Na korzen kup microzorum uskrzydlone i przywiaz nitka - roslinka sie wrosnie. Jesli przesuniesz korzen w lewo bakope daj przed korzen. Na tyl kup nurzanca, nadwodke albo jakas kryptokoryne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek bede sprzatal akwarium podmienial wode to zrobie porzadek bo w sobote chce dokupic do mojej obsady parke ramirezek i parke pretnikow karlowatych oraz jakies nowe roslinki poza tym w sklepie widzialem takie witaminki w plynie dla rybek stosuje je ktos ? i czy oplaca sie je zakupic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem świeży w dziedzinie akwarystyki wiec prosze o rade zakupilem akwarium 70 L i chcialem go obsadzic takimi rybkami :

Neonki 4szt

Danio - 4szt

Gurami - 2szt

Zbrojnik niebieski -1szt

Tęczanka - 2szt

Brzanka - 2szt

Bojca - 1szt

Sum kirysnik - 2szt

Krewetka - 2szt

 

no wiec tak musisz wyrzucic napewno TECZANKi!!! stanowczo za male akwarium dla nich!! z sumow bym zrezygnowal i za to stadko kiryskow, krewetek kup wiecej, jak chcesz neonki to musisz wiecej sztuk, tak samo z danio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiwus widze nie przeczytales calego temeatu pozniej juz ustalilem dzieki NirwAnia ze moja obsada bedzie wygladala tak :

10x neon inessa

5 x kirysek panda

2 x prętnik karłowaty

2 x ramirezki

4x krewetki

i do tej obsady bede dąrzyl , ponawiam moje wczesniejsze pytanie w sprawie witaminek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz na mysli Sera Fishtamin. Ja stosuje regularnie. Namaczam we witaminach granulat i podaje rybkom. Mysle, ze tylko dzieki witaminom udalo mi sie nie stracic zadnej rybki w czasie leczenia ospy a leczenie trwalo u mnie az 2 tygodnie!! Mimo, ze bylo przeprowadzone wrecz podrecznikowo.. Ale mniejsza z tym - kup rybkom witaminki, nie zaszkodza a moga pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli raz w tygodniu mozna podawac te witaminki no to ok , mam problem jeszcze z karmieniem neonkow bo sie jeszce nie nauczyly jak rzucam platki na lustro wody to ich nie jedza dopiero jak wlacze deszczownice platki zaczynaja tonac to sie biora za jedzenie trwa to okolo 30 s az wszytkie platki utona i mam wrazenie ze sie nie zdazaja najesc a nie chce wrzucac duzo bo pozniej mam pelno na dnie i kiryski by mialy za duzo do zjedzenia co robic w takiej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kambomba to rosnie niesamowicie szybko kupilem jak byly takie jak teraz i urosly do lustra wody i juz mi sie wkladly poziomo musialem je wczoraj przyciac ale mysle 2 dni i urosnia :)

 

 

EDIT

 

Witam dzisiaj objezdzilem wszytkie sklepy zoo w moim miescie i w zadnym nie mieli ani ramirezek ani pretnikow czy moglbym do mojej obsady ( tak jak w opisie ) dolozycz zamiast ramierezek i pretnikow harem kakadu 1+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...