Skocz do zawartości

Moje Paludarium


ChopperKing
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem na strychu stare akwarium... w innym temacie pisałem że to 120l... tak na oko wyglądało.. lecz po obliczeniach jest to 80l. Zainspirowany pomysłem Trolika stworzyłem Paludarium (bagnarium). Stoi ono na razie na parapecie... ponieważ nie mam żadnego stolika ani szafki na której mógłbym to postawić. I teraz obejdzie się bez oświetlenie... myślę że będzie wystarczało światło słoneczne. Podłoże to troszeczke białego Grysu. I kilka kilo torfu ogrodniczego. Szyby są jeszcze brudne i nie ma tła i pokrywy... ale wszystko będzie z czasem. Paludarium zostało zrobione dzisiaj więc czego więcej wymagać :)

 

Rośliny:

 

4 rodzaje mchów z lasu ;)

 

I kilka roślinek z ogrodu :D

 

Jak na razie tyle wystarczy zobacze jak to będzie rosło i najwyżej dokupie coś więcej.

 

Czas na zdjęcia:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na tym zdjęciu doskonale widać brudną szybę :D :

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie... Paludarium już nie stoi na oknie... wytrzasnąłem Stolik/Szafke Jako iż to nie jest ciężkie po wyjęciu kamieni przeniosłem w nienaruszonym stanie na szafke. A co do oświetlenie wziąłem lampkę z biurka... z żarówką energooszczędną. 9W(pobierane)/40W(moc realna) jako iż to jest tylko 4000K kupie jutro żarówkę Philips Tornado z 6500K ;)

 

podskoczek mułowy bardzo mnie zainteresował ale żeby to trzymać trzeba chyba więcej wody? Czy tyle wystarczy? No i oczywiście jakiś filtr i coś do podgrzewania Paludarium bo wymaga 25 - 30 stopni. I ta woda od torfu jest brudna jak... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad strumyczkiem myśle ale nie mam pompki... Użyje do tego brzęczyka z akwarium... Pomyśle też nad pomieszaniem torfu z włóknem kokosowym... poczekam jeszcze z tydzień i zobacze czy woda nadal będzie "czarna" bo już torf osiadł troche na dnie. Ale garbniki zostaną. Najgorsze że torf zakwasza wodę :evil: A Podskoczek wymaga PH równego 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażenie mnie ogarnia jak czytam co wypisujesz Marcin...poskoczek (nie podskoczek) mułowy żyje w zupełnie innym środowisku. Akwarium o tych wymiarach jest dla niego o wiele za małe!! Zanim wpuścisz tutaj cokolwiek żywego przestaw akwarium w miejsce dalej od okna. Całą tą ziemie obsadź jakąś niską byliną,coby się nie rozpłynęła. Mógłbyś pokusić się o kumaki ale musiałbyś znacznie zwiększyć basen. Mógłbyś trzymać je w konfiguracji z jakimiś drobnymi drzewołazami. Jeśli chcesz mieć tam cokolwiek,musisz dużo jeszcze zmienić ;)

 

Marcin, jeśli nie masz o czymś pojęcia, najzwyczajniej się nie wypowiadaj ;) Taka rada na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże zmienie na inne... poczytam jeszcze o włóknie kokosowym czy by się nadawało. A paludarium stoi z dala od okna ok 5-6m ;) Jak będę zmieniał podłoże to od nowa będzie trzeba urządzać. I bd robił pod kątem konkretnych zwierząt. Tylko jeszcze nie wiem co by się nadawało oprócz kumaków drzewołazów i liściołazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażenie mnie ogarnia jak czytam co wypisujesz Marcin...poskoczek (nie podskoczek) mułowy żyje w zupełnie innym środowisku. Akwarium o tych wymiarach jest dla niego o wiele za małe!! Zanim wpuścisz tutaj cokolwiek żywego przestaw akwarium w miejsce dalej od okna. Całą tą ziemie obsadź jakąś niską byliną,coby się nie rozpłynęła. Mógłbyś pokusić się o kumaki ale musiałbyś znacznie zwiększyć basen. Mógłbyś trzymać je w konfiguracji z jakimiś drobnymi drzewołazami. Jeśli chcesz mieć tam cokolwiek,musisz dużo jeszcze zmienić ;)

 

Marcin, jeśli nie masz o czymś pojęcia, najzwyczajniej się nie wypowiadaj ;) Taka rada na przyszłość

Chłopie, nie czytałem jaką ziemię musi mieć podskoczek. Więc pomyślałem, że taka bagienna ziemia będzie ok. A to, że napisałem POdSKOCZEK a nie POSKOCZEK, poprostu wina klawiatury. Człowiek uczy się całe życie. Nie musisz tak na mnie naskakiwać odrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażenie mnie ogarnia jak czytam co wypisujesz Marcin...poskoczek (nie podskoczek) mułowy żyje w zupełnie innym środowisku. Akwarium o tych wymiarach jest dla niego o wiele za małe!! Zanim wpuścisz tutaj cokolwiek żywego przestaw akwarium w miejsce dalej od okna. Całą tą ziemie obsadź jakąś niską byliną,coby się nie rozpłynęła. Mógłbyś pokusić się o kumaki ale musiałbyś znacznie zwiększyć basen. Mógłbyś trzymać je w konfiguracji z jakimiś drobnymi drzewołazami. Jeśli chcesz mieć tam cokolwiek,musisz dużo jeszcze zmienić ;)

 

Marcin, jeśli nie masz o czymś pojęcia, najzwyczajniej się nie wypowiadaj ;) Taka rada na przyszłość

Chłopie, nie czytałem jaką ziemię musi mieć podskoczek. Więc pomyślałem, że taka bagienna ziemia będzie ok. A to, że napisałem POdSKOCZEK a nie POSKOCZEK, poprostu wina klawiatury. Człowiek uczy się całe życie. Nie musisz tak na mnie naskakiwać odrazu.

 

Jeśli nie czytałeś/miałeś doświadczeń o jego wymaganiach, to nikomu nie polecaj takiego gatunku. Proste :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażenie mnie ogarnia jak czytam co wypisujesz Marcin...poskoczek (nie podskoczek) mułowy żyje w zupełnie innym środowisku. Akwarium o tych wymiarach jest dla niego o wiele za małe!! Zanim wpuścisz tutaj cokolwiek żywego przestaw akwarium w miejsce dalej od okna. Całą tą ziemie obsadź jakąś niską byliną,coby się nie rozpłynęła. Mógłbyś pokusić się o kumaki ale musiałbyś znacznie zwiększyć basen. Mógłbyś trzymać je w konfiguracji z jakimiś drobnymi drzewołazami. Jeśli chcesz mieć tam cokolwiek,musisz dużo jeszcze zmienić ;)

 

Marcin, jeśli nie masz o czymś pojęcia, najzwyczajniej się nie wypowiadaj ;) Taka rada na przyszłość

Chłopie, nie czytałem jaką ziemię musi mieć podskoczek. Więc pomyślałem, że taka bagienna ziemia będzie ok. A to, że napisałem POdSKOCZEK a nie POSKOCZEK, poprostu wina klawiatury. Człowiek uczy się całe życie. Nie musisz tak na mnie naskakiwać odrazu.

 

Jeśli nie czytałeś/miałeś doświadczeń o jego wymaganiach, to nikomu nie polecaj takiego gatunku. Proste :roll:

Nie polecałem tylko zaproponowałem. Nie przesadzaj chłopie. Każdy się uczy. A ty się zachowujesz, nie powiem jak bo bana dostane ;) Kończę z Tobą dyskusję. To forum nie służy do kłótni ani do wyciągania to czego ktoś nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A to, że napisałem POdSKOCZEK a nie POSKOCZEK, poprostu wina klawiatury. ...

Drugi raz ten sam błąd też jest wina klawiatury? Co do samego paludarium to zapowiada się ciekawie. Czekam na jakieś dalsze prace.

 

PS. Model z painta jest wypasiony :D Tylko podstawki nierówne wyszły :(;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paludarium jest już postawione... większości będzie część wodna ( z zamiłowania do akwarystyki) Wyszło troche inaczej niż planowałem ale jest GIT ;) Na razie nie mam żwirku... do części wodnej, jutro wybieram się po jakiś żwirek i po rośliny na ląd. Gdy palu będzie w całości zapodam fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hallo

4 rodzaje mchów z lasu ;)

Nie chwal się tak oficjalnie, prawie wszystkie mchy w polsce są pod ochroną gatunkową :D

 

Zawsze mi się podobały "mokre szafy" i sam choruję na taką wysoką z drzewkami i gekonkami na drzewach :D ale to już w nowym domu będę się z tym ścierał.

Zawsze miło zobaczyć coś nowego z powiewem świeżości innego niż baniak z "głópikami" ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...