Skocz do zawartości

Filtr Kubełkowy "Kubełek" info.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego powodu iż dużo osób do mnie pisze na PW na temat Filtra Kubełkowego jak go zrobić postanowiłem napisać ten post.

 

Filtr, który będę przedstawiał jest wykonany przeze mnie.

 

1. Filtr został wykonany z:

 

- rury PCV "setka"

 

Dołączona grafika

 

- 2x zaślepka/korek

 

Dołączona grafika

 

- złączka/łącznik

 

http://megahydraulik.pl/product_thumb.php?img=images/nasuwkapcv.jpg&w=100&h=100

 

- Głowica filtra (u mnie nie wiem jaka to była bo nie było napisane ale najlepiej kupić w miarę mocną, która podniesie wodę przynajmniej na 1m+)

 

Dołączona grafika

 

- Wkłady czyszczące

 

Dołączona grafika

 

- Przepusty, dławiki itp.

 

- Przyda się jeszcze silikon akwarystyczny, wiertarka + wiertło

 

Instrukcja:

 

1. Rury + zaślepka + łącznik trzeba "ścisnąć" razem

 

Ma to tak wyglądać:

 

Dołączona grafika

 

2. 1 z przepustów przełożyć przez górną zaślepkę (najpierw trzeba wywiercić dziurę, która idealnie pasuje do przepustu)

2 z przepustów przełożyć za poziomie wylotu wody z głowicy (gdy już włożymy do środka i zamontujemy głowice)

 

[ tak jak wyżej na zdjęciu, gdzie wychodzi ten czarny wąż. Tak samo też należy zrobić z 1 przepustem który jest w górnej zaślepce której na zdjęciu nie widać bo jest zdjęta]

 

3. Przełożyć wężyki przez przepusty tak aby było szczelne ( przez ten przepust od strony głowicy naciągnąć na wylot wody z głowicy )

 

4. Z kablem od głowiczki zrobić tak samo jak z wężami lub wywiercić dziurę na kabel i wszystko zasilikonować silikonem akwarystycznym.

 

5. Poczekać aż wszystko zaschnie i włożyć do środka media filtrujące oraz zatkać górną część filtra.

 

Wszystko powinno być szczelne bo rury pcv mają w sobie uszczelki.

 

Teraz foto:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Wszystko zostało napisane w najkrótszy sposób więc jakie kolwiek zapytania proszę pisać w tym temacie.

 

Dziękuje :kwiaty: :kwiaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ale ja widzę parę problemów:

 

1) masz wąż w wężu - sprytnie, tylko średnica przez to dość mała i z czasem mogą zarosnąć glonami i będzie problem z ich wyczyszczenie

 

2) kabel uszczelniłeś silikonem. Trochę mnie to martwi, gdyż na większości silikonów jest napisane, że nie trzymają pcv i paru innych tworzyw sztucznych. Proszę sprawdź, czy aby na pewno to się nie rozszczelni i czy nie idzie łatwo urwać silikonu. Szkoda, żebyś zalał sobie mieszkanie. Nie wiem, czy tutaj lepszy nie byłby jakiś dwuskładnikowy klej do tworzyw sztucznych.

 

Moim zdaniem głowicę filtra możesz dać do akwa o zrobić kubełek pasywny. Głowica będzie jednym wężem pompowała wodę do kubełka a drugim będzie ona wracała do akwa. Ja na podobnej zasadzie używałem jakiś czas kubełka Tetra ex700. Kupiłem filtr z uszkodzonym wirnikiem. Pchałem do niego wodę z małego filterka Elite 200 czy jakoś tak. Działało to nawet ale w końcu kupiłem wirnik bo ten filterek miał tylko 5W i był przepływ był mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) masz wąż w wężu - sprytnie, tylko średnica przez to dość mała i z czasem mogą zarosnąć glonami i będzie problem z ich wyczyszczenie

Zrobiłem tak z tego względu iż nie miałem pomysłu jak puścić wężyk.

Ten co tam użyłem idealnie pasował na wylot filtra a zarazem ma gruba ścianę z gumy więc sam siebie uszczelnił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to ale nie dodałem zdjęcia.

 

Woda do kubełka doprowadzana jest z góry. Tak samo zrobiona jest jak wylot tylko w górnej części kubła (w pokrywie)

 

Dołączona grafika

 

Dodam, że zmodernizowałem trochę kubełek, a mianowicie zamiast kabla zasilikowanego dałem dławik do kabla gdyż po dłuższym czasie użytkowania zaczął tam zaciągać powietrze. Teraz jest wszystko ok.

 

Jak co to mogę dodać kilka zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...