Skocz do zawartości

Gałęzatka jako dywanik? Dobry patent?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zakupiłem na allegro siateczkę do mocowania mchu, albo na tyły akwa albo na glebę. Chciałbym zrobić sobie taki dywanik. Czy mogę do tego wykorzystać gałęzatkę? Jeśli tak to podpowiedzcie mi ile sztuk? Mam akwa 40x25x25. Jeśli już zrobię ten dywanik to w jaki sposób będę odmulał dno? Proszę odpowiedzcie mi na wszystkie moje pytania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałęzatkę możesz dać na dywan zależy od wielkości ale jak patrzę na swoją 25 to szacuje że 8 rozpłaszczonych gałęzatek wystarczy na pokrycie całego akwarium. Nie mocuj siatką zostaw ją na mchy już lepiej. Gałęzatkę umocuj różnymi elementami dekoracji tzn kamienie korzenie itp bo brzegach rozpłaszczonego placka. Zaplanuj to sobie tak że w razie czego ściągasz gałęzatkę ze żwiru (jak dywan hehe :)) i odmulasz. Czasem będziesz musiał wyjąć i przepłukać gałęzatkę bo ma tendencję do zbierania brudu. Wiele osób wykorzystuje sposób na taki trawnik ale wiele go też potępia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam jedną rozwaloną gałęzatkę, najpierw na podłożu: brudziła się strasznie, a odmulaczem nie chciało nic zbierać, musiałam wywalać gnój "w wodę" ... potem na korzeniu: było to samo, na kończy wcisnęłam ją pod filtr i zbierała śmieci robiąc za "dodatkową filtrację" ... jak zaczęła gnić to wywaliłam i więcej nie kupie :D

 

Takie są moje wrażenia z posiadania tej przedziwnej roślinki "przyciągającej" brud :D. Może inni tak nie mają, nie wiem w sumie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że dobrym zastosowaniem byłoby użycie jakiegoś odmulaczyka bateryjnego. Wtedy bez zbytniej ingerencji można by było wierzch oczyścić z brudu. Dobrze jednak Novaa mówisz o tym zbieraniu się syfu pod gałęzatką. Czasem jak podnosiłem taką pojedynczą to syfu jak po wzruszeniu podłoża. To jest taki minus trawnika z gałęzatki. Jednak na korzeń fajnie jest dać ale tak bardziej u podstawy i żeby była wolna przestrzeń za gałęzatką. Wtedy brud się nie zbierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...