Skocz do zawartości

Pielegnica Kakadu


Z0HAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wymiary akwarium przelicza się na litry?

 

Objętość prostopadłościanu. Bodajże pierwsza klasa gimnazjum...

No ale ok:

http://matematyka.pisz.pl/strona/962.html

Długość x Wysokość x Szerokość = objętość w cm3

1000cm3 = 10cm*10cm*10cm = 1dm3 = 1l wody

Więc:

Objętość akwarium / 1000 = litraż.

 

Przykład:

60*30*30 = 54 000

54 000 / 1000 = 54l

 

Co do tych pielęgniczek, podstawowe informacje możesz znaleźć sam:

http://lmgtfy.com/?q=Pielegnica+Kakadu

Jeśli czegoś nie wyczytasz w dostępnych wszędzie i każdemu źródłach to pytaj śmiało.

 

Do jakiego min akwarium można je wpuścić?-SA podaje 60x30x30-54l

 

Niektóre osoby które je hodowały mówią że potrzebują one ciut większego akwa.

Oczywiście to czy się nadają zależy też od reszty obsady.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat też mnie interesują te pielęgniczki, a przy okazji dziś byłem w zoologicznym i zapytałem sprzedawce czy są w miare łagodne do innych rybek. I odpowiedział że nie, a jeszcze bardziej zadźiorne podczas tarła.Polecił mi pielęgnice ramiereza lub borellii, ktore ponoć są bardziej łagodne do innych rybek.A co do wymiarów akwrii to normatywne akwaria zawsze mają na koncu podaną wysokość. Długość x szerokość x wysokość - 120x40x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Są na pewno:

-czerwone

-pomarańczowe

-żółte

Sam miałem kiedyś pomarańczowego samca. Nie był jakoś bardzo agresywny w stosunku do innych ryb, lecz był bardziej zadziorny. Miałem również p. ramireza i p. borelli, były one bardzo lagodne. Żadnej z ryb nie zaczepiały...

A co do koloru kakadu to pewnie jest i więcej ale te, które ja wymieniłem są chyba najczęściej spotykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie miałem przyjemności goszczenia kakadu lecz moje akwarium idzie w strone hmm ( dobrych warunkow dla tego gatunku) A co do tego czy sa zadziorne wiele razy słyszałem, ze tak lecz wszędzie gdzie je widze czy to u kolegów lub czytam opinie akwarystow to idzie wytrzymać. Aha i jeszcze sugerowanie sie opinia sprzedawcy "akwarysty" czesto z tym nie maja oni nic wspólnego, ale zawsze poleca ci glonojada do 25l...

A co do ubarwienia kakadu to z obserwacji napotkałem sie na ciemny pomarańcz płetwy ogonowej i grzbietowej, oraz bardzo jasny pomarańcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam moje kakadu dokładnie od wczoraj i zauważyłem dziwne zachowanie samca mianowicie:

- raz na jakiś czas wygina się w literę S i dziwnie nadyma pokrywy skrzelowe

- raz jak podpłynął do samicy to zaczął tak jakby się otrząsać z czegoś

 

wszystko z nim ok? dodam jeszcze że ma szarawe końce płetw i nie zawsze ma ten swój czub podniesiony (ale to chyba normalne bo by był męczył ciągłym trzymaniem tego czuba w górze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawca i ekspert ze mnie żaden ale mogę powiedzieć, ze z przeczytanych lektur to tak możliwe ze samiec pokazuje jaki jest przystojny i na co go stać to po 1. Tylka z ta płetwa jedno wyklucz drugie bo przy zalotach rybki się stroszą, szaleją i pokazują jakie są piękne możliwe, ze twoje kakadu muszą się zaaklimatyzować przydało by się jeszcze abyś sprawdził swoje parametry wody (optymalne do życia i rozmnażania są Ph wody 6,0 a 7,5 a twardość ogólna 3-10°dGH) pamiętaj jeszcze, ze kakadu, ramirezy jak i chyba wszystkie pielęgnica sa rybami terytorialnymi wiec potrzebują jak najwięcej grot, skrytek, zarośli, korzenie.

Jeśli napisałem jakaś gafe to sorka niech mnie ktoś poprawi, a co do twoich kakadu jesli w ciągu 2-3 dni sie nie ogarną to problem leży głębiej.

 

@Down: Z postu nizej wydedukowałem, ze masz p.ramireza i kakadu w jednym baniaku i jesli jest on mniejszy niz 150/200 to sie nie dziwie, ze twoje kakadu sa osowiałe, przestraszone i sie wyginaja w dziwne litery... jesli ramireza jest panem całego baniaka to niema sensu trzymac w nim kakadu, moze sie to skonczyc zgonem w wtym wypadku kakadu z racji, ze jest w nowym baniaku i niejest pewny siebie.

dodam jeszcze że niekiedy do kakadu do ramireza podpływa pod kątem ok. 60stopni głową w dół.

Oco w tym zdaniu chodzi bo składnia nie jest zachwycajaca " do kakadu do ramireza podpływa [...] ) zedytuj post i ogarnij to bo srednio idzie z tego cokolwiek wywnioskować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...