Skocz do zawartości

Obsada 25l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde bo ja już nic nie wiem.

 

Byłem w 3 sklepach akwarystycznych i gadałem ze sprzedawcami na temat rybek.

 

Powiedzieli mi, że mogę w moim akwa trzymać neonki i wszystkie rybki wielkością sięgające neonków.

 

Więc już nic nie wiem.

 

Mi to by odpowiadało stadko neonków, stadko pawich oczek, i kilka kirysków lub krewetek. (raczej krewetek)

 

O kiryskach też się wypowiedzieli, że mogę je trzymać.

 

I teraz jeszcze 1 problem czy koleś się nie zna czy co (może się nie znać bo jest na przyuczeniu)

bo ma krewetki.

 

Ja się pytam jakie a on mi normalne krewetki.

 

Czy jest rodzaj same krewetki nie np. Reed cherry itp. tylko nazwa krewetka i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zrób tak jak radzą sprzedawcy [słowo klucz, sprzedawca, to nie to samo co akwarysta], spytaj o dojrzewanie akwarium, sprzedadzą Ci jakiś preparat i powiedzą że rybki można wpuszczać od razu, spytaj - zobaczysz że tak Ci powiedzą.

Tylko później nie zakładaj tematów "dlaczego moje rybki chorują", "dlaczego moje rybki są mało aktywne i wyblakłe", "dlaczego moje rybki umierają" itd itp.

Jesteś na forum tyle żeby zauważyć że 98% sprzedawców w zoologicznych sprzeda wszystko byleby zarobić.

 

Co do krewetek... nazwa "krewetka" jest tak samo dokładna jak "ryba".

Bardzo prawdopodobnie że mają tam krewetki RC bo są chyba najpopularniejsze w sklepach, ale równie dobrze może to być jakiś inny gatunek.

Jeszcze chciałem przedstawić jeden cytat z pewnej strony o krewetkach.

I na koniec ważna uwaga - koniecznie dowiedzmy się co kupujemy! Importerzy, hurtownicy i sklepy lubią nadawać krewetkom błędne nazwy lub - co jeszcze gorsze - wymyślają własne. Może nam się zdarzyć nabyć śliczną, maleńką krewetkę która - wg. zapewnień sprzedawcy - ma konsumować glony, a w naszym akwarium dorośnie do 20 cm, pożre całą obsadę, wytrzebi roślinność i przekopie podłoże. To naturalnie już BARDZO ekstremalny przykład ;), tym niemniej warto przed zakupem przejrzeć kilka zdjęć (naturalnie krewetek) i postarać się zidentyfikować zwierzę które zamierzamy kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sprzedawca do 54l, radził bocje wspaniałe!

No i co z tego, jak tak bardzo chcesz, to rób tak jak radzi sprzedawca, może jeszcze welonki do kompletu?

Ale poczytaj trochę o wymaganiach ryb!

Neonów i gupików, nawet w 200l się razem nie powinno trzymać bo wymagają innej wody.

Po za tym na neony minimum 50l :!::!::!:

Kiryski moim zdaniem też się nie nadają.

Daj albo 1 bojka + krewetki karłowate, albo 3-4 samce gupika + krewetki karłowate.

Nic innego, jeśli koniecznie chcesz neony, to kup minimum 50l albo i więcej, wtedy 10 neonów innesa + 1 samca bojka było by ok.

Ale 25l, jest bardzo małe, ja nawet bym ryb tam nie dawał (tylko krewetki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...