Skocz do zawartości

Ryba morderca?


dawide
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem w akwarium...Mój zestaw to:

2xMolinezja

2xGurami

2xZbrojnik niebieski

1xZbrojnik lamparci

1xZbrojnik syjamski(?)

1xOpaczek

2xTetra

1xŚlimak ampularia

i do wczoraj miałem 3 danio

 

Problem polega na tym że zauważyłem wczoraj brutalnie zamordowanego danio zjadanego przez mojego ślimaka.Trupów dwóch pozostałych nie zauważyłem,jednakże na tym widać było że na pewno nie zginął on śmiercią naturalną.Nie byłoby w tym nic nadzywczajnego(ponieważ widziałem jak tetra rozprawia juz sie z małymi molinezjami) gdyby nie to ze moje Danio były dość dużych rozmiarów(ok 5cm).Dodać muszę że po molinezjach też widać ślady walki(obskubane płetwy).Wszystkie z moich rybek są już dorosłe i mają okazałe rozmiary.Obserwowałem akwarium około godziny i nie zauważyłem nic niepokojącego w ich zachowaniu.Ostatnimi czasy nieco dziwnie zachowywał się mój zbrojnik syjamski(chował się w skałki albo w roślinach) ale wczoraj w sumie też już go nie widziałem i nie jestem pewien czy wogóle jeszcze się znajduje w akwarium.Reszta rybek jest w jak najlepszej formie.W którym z gatunków powinnem doszukiwać się potencjalnego mordercy?Co mogło je zachęcic do morderstwa?W zoologicznym dowiedziałem się że byćmoże to Gurami.Jednak wyglądają one na spokojne,a wręcz długi czas były gnębione przez skalary które musialem zreszta oddelegować z mojego akwarium ze wzgledu na zbyt duze rozmiary.

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zbrojniki atakowały małe rybki.A krewetkę malucensis przypadkiem samiec zbrojnika.Weszła na niego.To wystarczy by zbrojnik ja zabił.To akurat nie specjalnie.Była za duża na niego.Odruch obronny.Krewetka przestała się ruszać.Zginęła.A skoro nie żyła to następnego dnia ją zjadał..Gurami za spokojne.U mnie gurami z żyworódkami żyje od lat.

Nawet wyklutych nie tyka młodych.Tetry nie posiadam więc nie pisze nic.A z netu nie przepisuję bzdur.Praktyka ważna!!Każda rybka może mieć inny charakter,jak ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie przekonana, że winowajcą jest Zbrojnik lamparci.

Jest to gatunek agresywny i mój kolega go posiada i pozjadał mu prawie cała obsadę w postaci neonów, gupików i danio.

Może i prawda lecz mój Zbrojnik Lamparci ( 15cm ) po przeniesieniu z głównego do kotnika ( ok 100 młodych ) ładnie posprzątał glony i ...

... się przekręcił !

Młode OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...